Trwa ładowanie...
dcthnze
dcthnze

Police liczą na zainteresowanie inwestorów ich dalszą prywatyzacją (opis)

17.05. Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police liczą, że w prowadzonym obecnie procesie sprzedaży ich akcji przez Skarb Państwa, zainteresowanie ze strony inwestorów branżowych...
Share
dcthnze

17.05. Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police liczą, że w prowadzonym obecnie procesie sprzedaży ich akcji przez Skarb Państwa, zainteresowanie ze strony inwestorów branżowych powinno prowadzić do złożenia przez nich ofert - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Zbigniew Miklewicz, prezes Polic.

"W porozumieniu z ministerstwem odbyliśmy szereg spotkań z liderami branży nawozowej na rynku europejskim, arabskim i dostrzegamy zainteresowanie Policami" - dodał.

"Nie wiemy, czy zainteresowanie przełoży się to na konkretne oferty ze strony inwestorów, niemniej jednak sądzimy, że takie oferty ze strony inwestorów strategicznych zostaną złożone" - dodał.

dcthnze

Według prezesa w lipcu, sierpniu mógłby zostać przeprowadzony proces due diligence w Policach przez zainteresowane firmy.

Prezes powiedział też, że spółka przygotowuje nowy, głębszy program restrukturyzacyjny, który powinien zostać opublikowany przy okazji wyników za drugi kwartał.

"Chcielibyśmy, aby to pogłębienie oszczędności przekładało się na wynik operacyjny i spowodowało trwałe odzyskanie rentowności, przez ZCh Police. Również w latach gorszych koniunkturalnie chcielibyśmy zbliżać się do zera niż wpadać w tak duże straty. Będzie to jakościowo inny plan, inny program" - powiedział Miklewicz.

Prezes powiedział też, że Zakłady Chemiczne Police zamierzają zakończyć 2010 rok dodatnim wynikiem na poziomie operacyjnym, jak i netto.

dcthnze

"Chcielibyśmy zakończyć cały 2010 rok na plusie, zarówno operacyjnie, jak i netto" - poinformował.

"Drugi kwartał jest sezonowo gorszy od pierwszego i będzie raczej na minusie, ale sądzimy, że druga połowa roku będzie lepsza i odrobimy straty" - dodał.

Michał Siewierski, dyrektor ekonomiczny Polic powiedział, że obecnie trwają prace nad prolongowaniem 134 mln zł zadłużenia wobec PGNiG.

"Wyniki rozmów powinny być znane w połowie czerwca" - dodał.

dcthnze

W grudniu Agencja Rozwoju Przemysłu zgodziła się udzielić Policom 150 mln zł pomocy publicznej, uzależniając decyzję od stanowiska Komisji Europejskiej. Police potrzebują środków na spłatę wierzytelności, w tym 130 mln zł dla PGNiG, zakup surowca, bieżącą działalność i realizację zadań restrukturyzacyjnych.

"Stanowisko Komisji Europejskiej powinno być znane w połowie czerwca. Jeśli będzie ono pozytywne, to spodziewamy się na koniec czerwca wpływu pożyczki" - powiedział Siewierski.(PAP)

pif/ asa/

dcthnze

Podziel się opinią

Share
dcthnze
dcthnze