Trwa ładowanie...
d3nwos1

Police widzą oznaki ożywienia na rynku, we IX sprzedały 50 tys. ton nawozów

6.10.Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police, które w ostatnich miesiącach przeżywają duże trudności związane m.in. z załamaniem na rynku nawozów, obserwują pierwsze oznaki...

d3nwos1
d3nwos1

6.10.Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police, które w ostatnich miesiącach przeżywają duże trudności związane m.in. z załamaniem na rynku nawozów, obserwują pierwsze oznaki ożywienia na krajowym rynku. We wrześniu Police sprzedały 50 tys. ton nawozów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W kolejnych kwartałach 2009 spółka przeciwdziałała kryzysowi na rynku nawozowym przede wszystkim renegocjując kontrakty na dostawy surowców. Ceny produktów spadały znacznie dynamiczniej niż ceny surowców do ich produkcji. W chwili obecnej zbliżamy się do optimum kosztowego, co umożliwiło odblokowanie sprzedaży na rynku krajowym" - napisano w komunikacie Polic.

"We wrześniu, pomimo ekstremalnie trudnej sytuacji na rynku i agresywnej walki cenowej producentów oraz importerów sprzedaliśmy ponad 50 tys. ton nawozów" - dodano.

Police podtrzymują zapowiedzi, że na przełomie 2009/10 spółka zanotuje dodatni wynik operacyjny.

d3nwos1

"Tej jesieni zdołaliśmy dostosować się cenowo do podstawowych wskaźników ekonomiki nawożenia, tym samym mogliśmy zaproponować odbiorcom istotną poprawę warunków zakupu. Obserwujemy znaczne ożywienie na krajowym rynku. Są to pierwsze pozytywne sygnały od wielu miesięcy" - powiedział Bogusław Kokotowski, wiceprezes Polic, cytowany w komunikacie.

"Równocześnie jesteśmy przekonani, że na przełomie roku uzyskamy wynik operacyjny przynajmniej na poziomie +0+ i przełamie to definitywnie złą passę roku 2009. Zoptymalizowaliśmy moce produkcyjne dostosowując je do aktualnego popytu na rynku regionalnym i europejskim" - dodał.

Police w dalszym ciągu realizują program restrukturyzacji. Z programu dobrowolnych odejść skorzystało do tej pory 90 osób, a od początku 2009 roku z firmy odeszły już 199 osób, czyli 6,2 proc. zatrudnionych. (PAP)

pr/

d3nwos1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nwos1