Trwa ładowanie...

Policja rekwiruje komputery tysiącom Polaków

Jeśli pobieraliście z internetu filmy, macie się czego obawiać. Prokuratura ma zamiar zabezpieczyć ponad 2,6 tys. komputerów, a to dopiero początek.

Policja rekwiruje komputery tysiącom PolakówFot: kaboompics/CC0 Public Domain/pixabay
d26so21
d26so21

Polskie prawo dopuszcza możliwość pobierania plików w ramach dozwolonego użytku prywatnego, ale zabrania jego udostępniania. W przypadku korzystania z torrentów pobierając plik zazwyczaj udostępniamy go również innym osobom. Właśnie w stosunku do takich osób szczecińska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie udostępniania w lipcu i czerwcu 2014 roku filmu „Wkręceni”.

Policja ma zamiar zabezpieczyć komputery ponad 2600 internautów. Jak informuje bezprawnik.pl, u niektórych już złożyła wizytę, a niektórzy musieli zgłosić się w charakterze świadków. Zostali oni namierzeni poprzez ich numer IP. Wiadomo, że pochodzą z województwa zachodniopomorskiego. Oczywiście po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności sprzęt zostanie zwrócony, jednakże procedura może trwać miesiącami.
W dodatku trzeba pamiętać, że jeśli okaże się, że osoby te nielegalnie rozpowszechniały materiały chronione prawem autorskim, może im grozić grzywna lub kara pozbawienia wolności nawet na okres 2 lat.

d26so21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26so21