Trwa ładowanie...

Policja rozbiła gang - wyłudził z banku 2,5 mln zł

Grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzaniem kredytów na podstawie fałszywych dokumentów, rozbiła policja w Lublinie. Zatrzymała 14 osób, które wyłudziły z banku łącznie ponad 2,5 mln zł.

Policja rozbiła gang - wyłudził z banku 2,5 mln złŹródło: Jupiterimages
d32sciu
d32sciu

Grupa działała od kwietnia 2006 r., w jej skład wchodzili mieszkańcy Lublina i innych miejscowości regionu - poinformował Arkadiusz Arciszewski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dwaj przywódcy gangu, 49- i 56-latek, mieszkający w Lublinie, wynajdywali pożyczkobiorców, tzw. słupy, których wyposażali w fałszywe zaświadczenia o miejscu pracy, wysokich zarobkach i inne dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki. Na ich podstawie bank udzielał pożyczek, a członkowie grupy przekazywali większość uzyskanych w ten sposób pieniędzy organizatorom procederu. Wysokość pożyczek wynosiła od 30 tys. zł do 220 tys. zł. Łącznie wyłudzili ponad 2,5 mln zł.

Obaj przywódcy gangu zostali aresztowani. Postawiono im zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wyłudzenia. Pozostali zatrzymani, pięciu mężczyzn i siedem kobiet, będą odpowiadać za udział w grupie przestępczej i oszustwa. Prokurator zastosował wobec nich poręczenia majątkowe i dozory policji.

Policja traktuje tę sprawę jako rozwojową.

d32sciu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32sciu