Trwa ładowanie...
d14kiun

Polimex Energetyka podpisze w grudniu umowę na remont kotła dla EdF Polska

Warszawa, 11.12.2014 (ISBnews) - Oferta Polimex Energetyka, spółki zależnej Polimeksu-Mostostal, została wybrana przez EDF Polska jako najkorzystniejsza na remont właściwy kotła  K-4 EDF Oddział w Rybniku oraz przynależnych do niego: instalacji palników rozpałkowych, pyłoprzewodów, kanałów powietrza, wentylatorów powietrza, wentylatorów spalin oraz odżużlaczy, poinformowała spółka. Wartość kontraktu wynosi 18,55 mln zł netto. Umowa z EdF zostanie podpisana jeszcze w tym miesiącu.

Share
d14kiun

?(?) oferta spółki zależnej od emitenta - Polimex Energetyka Sp. z o.o. została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu na zamówienie udzielone przez EDF Polska S.A. na: "Wykonanie remontów kapitalnych kapitalizowanych kotłów nr K-4, K-6 w EDF Polska S.A. Oddział w Rybniku oraz przynależnych do niego: instalacji palników rozpałkowych, pyłoprzewodów, kanałów powietrza, wentylatorów powietrza, wentylatorów spalin i odżużlaczy. Oferta jest zgodna z wymogami SIWZ i uzyskała 100 pkt., tj. największą liczbę punktów w ramach prowadzonego postępowania" - czytamy w komunikacie.

Wynagrodzenie wykonawcy wynosi 18 550 000,00 zł netto. Realizacja prac przewidzianych umową rozpocznie się w tym roku, jej zakończenie przewidziano na 3 lipca 2015 roku, podano także.

?Prefabrykację rozpoczynamy natychmiast, wejście na budowa planowane jest w lutym przyszłego roku" - powiedział prezes Polimex Energetyka Jacek Czerwonka, cytowany w komunikacie.

d14kiun

Polimex Energetyka to jedna z nowych spółek grupy Polimex-Mostostal, która pozyskuje nowe projekty energetyczne, zamówienia na nowoczesne instalacje z zakresu ochrony środowiska oraz usług montażowych. Uczestniczy też w realizacji strategicznego kontrakt Grupy, czyli Elektrowni Kozienice.

Polimex-Mostostal przekształcił swoją strukturę organizacyjną. Efektem zmian jest utworzenie holdingu Polimex-Mostostal. Z Polimex-Mostostal S.A. zostały wydzielone dwie spółki, które kontynuują działalność operacyjną PxM. Polimex Energetyka w segmencie energetycznym, a Naftoremont-Naftobudowa działa w segmencie chemii i petrochemii.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. W 2013 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 2,4 mld zł.

(ISBnews)

d14kiun

Podziel się opinią

Share
d14kiun
d14kiun