Trwa ładowanie...
d1ud70k

Polkomtel pracuje nad prospektem we współpracy z Unicredit

16.9.Warszawa (PAP) - Polkomtel, we współpracy z Unicredit, pracuje nad prospektem emisyjnym związanym z ewentualnym upublicznieniem operatora komórkowego na giełdzie....

d1ud70k
d1ud70k

16.9.Warszawa (PAP) - Polkomtel, we współpracy z Unicredit, pracuje nad prospektem emisyjnym związanym z ewentualnym upublicznieniem operatora komórkowego na giełdzie. Upublicznienie to jedna z możliwości wyjścia z Polkomtela dotychczasowych akcjonariuszy - powiedział prezes, Jarosław Bauc.

Wcześniej Polska Grupa Energetyczna i PKN Orlen informowały, że chcą sprzedać swoje pakiety akcji Polkomtela i oceniały, że sprzedaż inwestorowi branżowemu lub finansowemu jest możliwa jeszcze w 2009 roku, ale alternatywą jest też sprzedaż tych akcji poprzez giełdę.

PGE ma 21,85 proc. akcji Polkomtela, zaś PKN Orlen dysponuje pakietem 24,4 proc.

"Niektórzy akcjonariusze, w szczególności PKN wyrażali publiczną wolę wyjścia ze spółki, a upublicznienie jest jedną z dróg realizacji tego celu i nie wiemy jak się zakończy i czy się zakończy. Spółka uruchomiła jedną z możliwości realizacji tego celu" - powiedział dziennikarzom Bauc.

d1ud70k

"Uruchomiliśmy projekt, który jeśli będzie taka wola akcjonariuszy doprowadzi Polkomtel na giełdę. To jest jedna z dróg, a nie cel sam w sobie. Zawsze musi ktoś przy tym pomagać. To Unicredit. Jest uruchomiony projekt i nad nim pracujemy, a wiadomo co trzeba zrobić - napisać prospekt i pracujemy nad prospektem" - dodał, ale nie chciał powiedzieć nic więcej.

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz, że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

Poza PGE i PKN Orlen akcje Polkomtela mają też KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.) i Vodafone (24,39 proc.).

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.(PAP)

bas/ ana/

d1ud70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ud70k