Trwa ładowanie...
d2htgyf

Polkomtel: Warunki aukcji LTE dają potencjał na korzystne rozwiązania dla rynku

Warszawa, 16.10.2014 (ISBnews) - Polkomtel ocenia pozytywnie fakt ogłoszenia przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) aukcji na rezerwacje częstotliwości z zakresów 800 i 2600 MHz, podała spółka. Zdaniem operatora, warunki ogłoszonej aukcji zmierzają we właściwym kierunku i dają potencjał na korzystne rozwiązania dla rynku telekomunikacyjnego w obszarze rozdysponowania częstotliwości na potrzeby szybkiego Internetu LTE.
Share
d2htgyf

?Polkomtel nadal stoi na stanowisku, że najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest koncepcja jednej sieci, której realizacja jest potencjalnie możliwa zgodnie z obecną dokumentacją" - czytamy w komunikacie.

Polkomtel uważa również, że biorąc pod uwagę zobowiązania inwestycyjne zawarte w ogłoszonej aukcji, w tym w pokrycie zasięgiem obszarów tzw. białych plam, celowym jest, aby podmioty wyłonione w wyniku postępowania aukcyjnego mogły - na zasadach równych i niedyskryminujących w stosunku do innych uczestników rynku i dla potrzeb związanych z inwestycją w wybudowanie sieci i dostarczenie usług szerokopasmowego dostępu do internetu w technologii LTE - korzystać ze środków europejskich, w szczególności zarezerwowanych dla Polski w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, podkreślono również.

?Tylko mix technologiczny LTE w sieciach ruchomych oraz technologii opartych o łącza światłowodowe w sieciach stacjonarnych, pozwoli na dostarczenie do wszystkich gospodarstw domowych na terytorium kraju usług spełniających wymogi Europejskiej Agendy Cyfrowej w terminach i na zasadach jakie przyjęła na siebie Polska" - czytamy dalej.

Pod koniec ub. tyg. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił aukcję na 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz. Oferty wstępne składa się w formie określonej w dokumentacji aukcyjnej w terminie do dnia 24 listopada 2014.

Polkomtel i Cyfrowy Polsat to zintegrowana grupa medialno-telekomunikacyjna kontrolowana przez Zygmunta Solorza Żaka.

(ISBnews)

d2htgyf

Podziel się opinią

Share
d2htgyf
d2htgyf