Trwa ładowanie...
d386e3n

Polnord spodziewa się w III kwartale ponad 15 mln zł zysku netto (opis)

03.11. Warszawa (PAP) - Polnord spodziewa się w trzecim kwartale ponad 15 mln zł zysku netto, pod koniec tygodnia spółka podpisze z władzami Opola list intencyjny w sprawie...

d386e3n
d386e3n

03.11. Warszawa (PAP) - Polnord spodziewa się w trzecim kwartale ponad 15 mln zł zysku netto, pod koniec tygodnia spółka podpisze z władzami Opola list intencyjny w sprawie zagospodarowania 4 hektarowej działki w tym mieście - poinformował w środę dziennikarzy Wojciech Ciurzyński, prezes Polnordu.

"Wyniki trzeciego kwartału będą dobre, zysk netto będzie powyżej 15 mln zł" - powiedział Ciurzyński.

Analitycy ankietowani przez PAP oczekują w III kwartale 2010 roku 41,4 mln zł przychodów i 9,4 mln zł zysku netto dewelopera.

W 2011 roku Polnord planuje rozpocząć budowę biurowca w Opolu.

d386e3n

"W piątek podpisujemy list intencyjny w sprawie realizacji inwestycji na zasadach partnerstwa publiczno prywatnego w Opolu. W pierwszym etapie inwestycji powstanie biurowiec o powierzchni 7.000-8.000 mkw, chcemy jak najszybciej rozpocząć budowę, najprawdopodobniej będzie to już w 2011 roku" - powiedział prezes.

Dodał, że w dalszej kolejności na 4 hektarowej działce powstawać będą kolejne biurowce i magazyny.

Do końca roku deweloper nie planuje rozpoczynać nowych inwestycji mieszkaniowych.

"Kolejne projekty planujemy rozpocząć na początku 2011 roku, będą to kolejne etapy inwestycji w Szczecinie, Łodzi, Opolu oraz na stołecznym Wilanowie" - powiedział.

d386e3n

Prezes potwierdził, że ze sprzedażą biurowców na Wilanowie czeka na spadek stóp kapitalizacji. W grudniu zamierza natomiast z refinansowania biurowca dla Pol-Aquy pozyskać 30 mln zł.

W przypadku pojawienia się ciekawych projektów inwestycyjnych Polnord wyemituje kolejne obligacje.

"Możliwa jest kolejna emisja obligacji na finansowanie projektów których wcześniej nie planowaliśmy, jej wielkość to około 40 mln zł" - poinformował. (PAP)

jru/ asa/

d386e3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e3n