Trwa ładowanie...
d3828n7

Polnord złożył w KNF prospekt w związku z publicznym programem emisji obligacji

Warszawa, 15.04.2015 (ISBnews) - Polnord złożył dziś w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny w związku z planowanym publicznym programem emisji obligacji do kwoty 100 mln zł, podała spółka. Środki z emisji firma przeznaczy na spłatę zobowiązań i wejście w nowe projekty.

Share
d3828n7

Spółka planuje ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii obligacji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Naszym zamierzeniem jest uzyskanie dodatkowego finansowania na spłatę części zapadających obligacji oraz wejście w nowe projekty. Korzystamy z dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym, o czym świadczą bardzo dobre wyniki sprzedaży naszych mieszkań. Stoimy przed realną szansą zwiększenia sprzedaży co jeszcze bardziej umocni naszą pozycję wśród czołowych deweloperów w Polsce" - powiedział prezes Polnordu Piotr Wesołowski, cytowany w komunikacie.

Polnord poinformował wczoraj o ustanowieniu publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do kwoty 100 mln zł. Program zakłada wyemitowanie, w jednej lub kilku seriach, obligacji niezabezpieczonych.

d3828n7

Na początku kwietnia wiceprezes Tomasz Sznajder poinformował, że Polnord rozważa przeprowadzenie w tym roku emisji obligacji o wartości do 100 mln zł, której celem będzie pozyskanie środków przede wszystkim na rozwój biznesu.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

(ISBnews)

d3828n7

Podziel się opinią

Share
d3828n7
d3828n7