Trwa ładowanie...

Polscy pracownicy nie zawsze mile widziani

Brytyjczycy coraz częściej wyładowują swoją frustrację na Polakach - nie wytrzymują konkurencji na rynku pracy.

Share
Polscy pracownicy nie zawsze mile widziani
d3iiuvh

Brytyjczycy coraz częściej wyładowują swoją frustrację na Polakach, bo nie wytrzymują konkurencji na rynku pracy, informuje „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita” podaje przykład Michała Kasztelana, który został pobity w centrum Edynburga tylko dlatego, że jest Polakiem. Trzech kopiących go mężczyzn wrzeszczało, że zabiera im pracę. Poszkodowany jest stolarzem z Wrocławia, mieszka w Szkocji prawie trzy lata. Przyjechał, bo zarobki w kraju nie pozwalały mu na godne życie. W Wielkiej Brytanii wiedzie mu się znacznie lepiej.

„Rzeczpospolita” podaje, że wszystkich przestępstw popełnionych przeciw Polakom w Londynie i okolicach było aż 4494. Według policji w Londynie od grudnia 2006 r. do listopada 2007 r. z powodu uprzedzeń narodowościowych dokonano 48 napadów na Polaków. Wiktor Moszczyński z organizacji Zjednoczenie Polskie, autor raportu „Hate-Crimes against Poles in UK in 2007”, lokalnej opisał ponad 50 przypadków napaści na Polaków. Twierdzi, że tego rodzaju przypadki zdarzają się w małych miejscowościach lub na terenach wiejskich. Jego zdaniem rasistowskich aktów przemocy było znacznie więcej: „ Można przypuszczać, że tego rodzaju aktów przemocy było więcej, ale ofiary – z powodu słabej znajomości języka i przepisów – nie poinformowały policji o pobudkach napastników”.

d3iiuvh

Podziel się opinią

Share
d3iiuvh
d3iiuvh