Trwa ładowanie...

Polscy pracownicy oszukani przez pośrednika

Polacy, którzy wyjechali do pracy w Niemczech, dostali do podpisania stos dokumentów w języku niemieckim. Teraz muszą zapłacić olbrzymie odszkodowania.

Share
Polscy pracownicy oszukani przez pośrednikaŹródło: © apops - Fotolia.com
d34joso

Sprawa miała swój początek w 2011 roku, kiedy dwóch Polaków zamieściło w Internecie ogłoszenie o poszukiwaniu pracy w Niemczech. Niedługo potem odpowiedział im pośrednik, który nie tylko znalazł im pracę, ale i mieszkanie. Załatwił za nich również wszystkie formalności, które były w języku niemieckim - informuje "Gazeta Wyborcza".

Po pewnym czasie okazało się, że nowy pracodawca nie płaci na czas, a pośrednik przestaje odbierać telefony. Obydwaj panowie rezygnują z zatrudnienia. Jeden z nich wrócił do kraju, drugi znalazł inną pracę. Na tym sprawa niestety się nie kończy. Po pół roku otrzymali zawiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego przez polskiego komornika. Teraz muszą zapłacić po 38 tys. zł odszkodowania.

Najdziwniejszy w całej sprawie jest fakt, że obydwaj mężczyźni o niczym nie wiedzieli. Niczego nieświadomi Polacy podpisali pełnomocnictwo do reprezentowania ich przed niemieckim sądem - był to jeden z niemieckich dokumentów, które dał im pośrednik. Do pełnomocnika trafiały wysyłane przez niemiecki sąd listy. Przypadek ten nie jest odosobniony. W takiej sytuacji znalazło się więcej osób - informuje "GW".

AS, WP.PL

d34joso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34joso