Trwa ładowanie...
sondaż
08-03-2007 04:40

Polska nie dla kobiet?

Z tym, że kobiety są dyskryminowane w pracy zgadzają
się wszyscy uczestnicy sondażu "Gazety Wyborczej", w tym
mężczyźni. Ale tak chyba powinno być, skoro to faceci są lepszymi
szefami i od wieków utrzymują rodzinę.

Polska nie dla kobiet?
d3zkmxp
d3zkmxp

Takie są wyniki sondażu-raportu "Polka 2007", w który gazeta badała sytuację kobiet w pracy, rodzinie i życiu publicznym. Aż dwie trzecie Polaków - i to obojga płci - zauważa, że mężczyźni są faworyzowani pod względem awansu i zarobków.

Ale mężczyźni znajdują dla tej dyskryminacji uzasadnienie. Aż 42% z nich uważa, że są lepszymi szefami, przewagę szefów-kobiet dostrzega 11% facetów, zaś u kobiet zdania były równo podzielone. A kto jest lepszym pracownikiem? Prawie dwie trzecie respondentów uznało, że to nie zależy od płci. Wśród pozostałych każda z płci chwaliła sama siebie - informuje "GW".

W sprawach męsko-damskich amerykańska poprawność obyczajowa nie dotarła jeszcze nad Wisłę. Większość za dopuszczalne w pracy uważa całowanie kobiet w rękę, prawie wszyscy są za przepuszczaniem pań przodem, a 84% mężczyzn i 78% kobiet akceptuje "komplementy dotyczące wyglądu czy stroju". A czy mężczyznom wolno się gapić na dekolty czy nogi koleżanek? To już budzi opór większości kobiet, zwłaszcza tych młodszych. Ale nie mężczyzn - wynika z sondażu gazety. (PAP)

d3zkmxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zkmxp