Trwa ładowanie...
d21vtqk

Polska sprzedaje 5-letni dług o wartości 1,5 mld USD; przy wysokim popycie będzie redukcja - MF

08.07. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Polska rozpoczęła w czwartek sprzedaż 5-letnich obligacji o wartości 1,5 mld USD i chce na rynku uplasować papiery o takiej wartości, przy dużym...
Share
d21vtqk

08.07. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Polska rozpoczęła w czwartek sprzedaż 5-letnich obligacji o wartości 1,5 mld USD i chce na rynku uplasować papiery o takiej wartości, przy dużym popycie będzie więc redukcja - poinformowała PAP Anna Suszyńska, wicedyrektor Departamentu Długu Publicznego MF.

"Planujemy sprzedaż 5-letnich obligacji o wartości 1,5 mld USD, jest to nowy benchmark 5-letni. Chcemy sprzedać papiery o wartości 1,5 mld USD, jeżeli popyt będzie znacznie większy to dokonamy redukcji. Emisję możemy zakończyć jeszcze dzisiaj" - powiedziała PAP Suszyńska.

MF podał w czwartek w komunikacie, że banki Barclays Capital, HSBC i Nomura otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji benchmarkowej nominowanej w dolarach amerykańskich.

Dwa tygodnie temu w rozmowie z PAP wiceminister finansów Dominik Radziwiłł poinformował, że resort chce uplasować papiery o wartości nie wyższej niż 2 mld USD. (PAP)

bg/ jtt/

d21vtqk

Podziel się opinią

Share
d21vtqk
d21vtqk