Trwa ładowanie...
sprzedaż

Polskie wódki wśród rekordzistów świata

Pięć rodzimych marek znalazło się w pierwszej trzydziestce wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej na świecie - wynika z rankingu Millionaires Club 2011, przeprowadzonego przez firmę badawczą Euromonitor International.
Share
Polskie wódki wśród rekordzistów świata
Źródło: Thinkstockphotos
dfwadbk

Jak informuje "Rzeczpospolita", najlepiej z naszych wódek wypadła w tym zestawieniu Luksusowa (piąte miejsce w rankingu). Produkuje ją należąca do francuskiego koncernu Pernod Ricard Wyborowa SA. W 2010 r. sprzedaż Luksusowej urosła o 31 proc.

Pierwsze miejsce z dynamiką na poziomie 400 proc. zajął Stock Prestige. Wódkę tę, obecną także w Polsce, produkuje grupa Stock Spirits.

Czysta de Luxe jest u nas liderem oraz - jak wynika z tegorocznej edycji rankingu Millionaires Club - siódmą najlepiej sprzedającą się wódką świata (liderem jest Smirnoff produkowany przez Diageo).

Produkowany przez polsko-francuską grupę producenta alkoholu Belvedere Krupnik został uznany za 25. najlepiej sprzedającą się wódkę na świecie, a produkowany również przez Belvedere Sobieski jest 29. wśród wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej i jest także ósmy wśród marek o zasięgu globalnym.
Więcej w "Rzeczpospolitej".

dfwadbk

Podziel się opinią

Share
dfwadbk
dfwadbk