Trwa ładowanie...

Pomoc od rządu dla bezrobotnych. Z pułapką

Osoby do 30 roku życia, które nie mogą znaleźć pracy w swoim miejscu zamieszkania od niedawna mogą ubiegać się w pośredniakach o tzw. bon na zasiedlenie. Urząd pracy wypłaca nawet 7,5 tys. zł wsparcia na urządzenie się w nowym miejscu zamieszkania, w którym udało się znaleźć pracę. Tyle, że jest to pomoc obciążona podatkiem.
Share
Pomoc od rządu dla bezrobotnych. Z pułapką
Źródło: Fotolia
d1cw9r1

Osoby do 30. roku życia, które nie mogą znaleźć pracy w swoim miejscu zamieszkania od niedawna mogą ubiegać się w pośredniakach o tzw. bon na zasiedlenie. Urząd pracy wypłaca nawet 7,5 tys. zł wsparcia na urządzenie się w nowym miejscu zamieszkania, w którym udało się znaleźć pracę. Tyle, że jest to pomoc obciążona podatkiem.

Nikt z przygotowujących przepisy nie pomyślał o tym, by zwolnić kwotę wypłacaną bezrobotnym z podatku dochodowego w wysokości 18 proc. To aż 1350 zł. Po potrąceniu kwoty wolnej od podatku bezrobotny dopłaci do bonu około 850 zł.

- Część urzędów pracy wypłaciła to wsparcie bez podatku. Wtedy bezrobotny będzie musiał zapłacić go z własnej kieszeni. Inne wypłacają je pomniejszone o podatek. Ten sam problem jest z ryczałtami za przejazdy dla bezrobotnych - mówi dla "Rzeczpospolitej" Regina Chrzanowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie.

Kliknij i znajdź wymarzoną pracę! Codziennie nowe oferty. Sprawdź!

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1