Trwa ładowanie...

Pomorskie wreszcie rusza z systemem roweru miejskiego. Ponad 4 tys. rowerów elektrycznych

18 listopada rusza długo oczekiwany system roweru miejskiego w Trójmieście i okolicach. Długi czas oczekiwania może osłodzić fakt, że do wynajęcia będą wyłącznie rowery ze wspomaganiem elektrycznym.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pomorskie wreszcie rusza z systemem roweru miejskiego. Ponad 4 tys. rowerów elektrycznychŹródło: facebook.com/MetropoliaGGS
d19lvjp
d19lvjp

"Poznajcie MEVO - największy i najnowocześniejszy System Roweru Metropolitalnego w Europie!" - ogłasił triumfalnie operator uruchamianego systemu rowerów miejskich w Pomorskiem.

System będzie funkcjonował nie tylko na obszarze Gdańska, Sopotu i Gdyni, ale także w 11 okolicznych gminach. Do dyspozycji docelowo będzie aż 4080 rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie.

Wypożyczenie roweru odbywać się będzie za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie, poprzez zbliżenie smartfona z funkcją NFC do terminala w rowerze, przez skanowanie kodu QR lub przy pomocy karty zbliżeniowej.

d19lvjp

Jak zachwalają twórcy systemu, zaletą MEVO będzie prostota i przystępny cenowo taryfikator.

W systemie abonamentowym opłata miesięczna nie będzie mogła przekroczyć kwoty 10 zł. W cenie użytkownik otrzyma każdego dnia aż 90 minut na przejazdy. Po przekroczeniu tego limitu będzie naliczana opłata 5 gr za minutę.

Koszt abonamentu rocznego to nie więcej niż 100 zł, przy zastosowaniu tych samych zasad czasowych, jak w opłacie miesięcznej.

Jeśli użytkownik nie będzie chciał skorzystać z opcji abonamentowej, koszt minuty wynosił będzie nie więcej niż 10 gr.

d19lvjp

"Preferencyjne stawki wypożyczeń rowerów mają na celu zachęcenie do zmiany zachowań komunikacyjnych mieszkańców naszej metropolii" - wyjaśnia Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Intencją samorządów Obszaru Metropolitalnego jest uzupełnienie oferty transportu publicznego o system roweru miejskiego, wykorzystywany nie tylko do celów rekreacyjno-turystycznych, ale przede wszystkim jako kolejny środek transportu.

Rower będzie można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji postoju. Za dodatkową opłatą rower będzie można zostawić poza stacją. Wypożyczenie roweru ma zająć użytkownikowi maksymalnie 15 sekund.

d19lvjp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d19lvjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19lvjp