Trwa ładowanie...
d10b8ga

Ponad 40 tys. wniosków o pomoc złożyli producenci cebuli, kapusty i jabłek

Ponad 40 tys. wniosków na kwotę ponad 100 mln zł wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie mogli ubiegać się producenci cebuli, kapusty i jabłek, którzy ponieśli straty w wyniku spadku cen spowodowane przez rosyjskie embargo.
Share
d10b8ga

Agencja przyjmowała wnioski od 7 do 14 listopada br. Pieniądze mają być wypłacone do końca tego roku. O pomoc mogli starać się tylko ci rolnicy, którzy nie dostaną unijnych rekompensat dla producentów owoców i warzyw.

Rząd przeznaczył na pomoc dla rolników 106 mln zł.

Producenci cebuli i kapusty mogą liczyć na 450 zł na 1 ha powierzchni tych upraw, a 800 zł dostaną producenci jabłek na 1 ha powierzchni owocujących w tym roku sadów jabłoniowych.

d10b8ga

Wsparcie zostanie udzielone w ramach pomocy "de minimis"(wsparcie państwa udzielane przedsiębiorcom, które nie wymaga notyfikacji Komisji Europejskiej) ze środków budżetowych. Dla jednego rolnika udzielona pomoc finansowa nie może przekroczyć łącznie równowartości 15 tys. euro, przy czym limit ten jest pomniejszony o kwoty pomocy udzielonej z jakiegokolwiek tytułu w formie pomocy de minimis w rolnictwie w okresie ostatnich 3 lat.

d10b8ga

Podziel się opinią

Share
d10b8ga
d10b8ga