Trwa ładowanie...
d3foyzc

Ponad połowa CFO uważa, że perspektywy ekonomiczne dla ich firm są pozytywne

Warszawa, 24.09.2015 (ISBnews) - Ponad połowa (55%) dyrektorów finansowych uważa, że perspektywy ekonomiczne dla ich firm na kolejne 12 miesięcy są pozytywne, a jedynie 5% CFO kolejny rok postrzega w negatywnych barwach, wynika z badania przeprowadzonego podczas kongresów, z cyklu "Dyrektor Finansowy Roku" przez Grant Thornton i Euler Hermes.

Share
d3foyzc

Nastroje wśród dyrektorów finansowych są nieznacznie lepsze niż w ubiegłorocznej edycji, gdy odsetek pozytywnie oceniających perspektywy ekonomiczne dla swoich firm wynosił 52%, a negatywne oceny zgłosiło 6%.

"Dyrektorzy finansowi zwykle najlepiej w swoich firmach wyczuwają trendy panujące na rynku i potrafią przewidywać przyszłą koniunkturę gospodarczą. Przed rokiem byli dobrej myśli i nie pomylili się, gospodarka rzeczywiście utrzymała dość mocny wzrost. Mam nadzieję, że tym razem również będą mieli rację" - powiedział partner zarządzający w Grant Thornton Jan Letkiewicz, cytowany w komunikacie poświęconym badaniu.

"Obecnie aż 74% dyrektorów finansowych w ciągu najbliższego roku deklaruje wzrost wydatków związanych z wchodzeniem na nowe rynki (wzrost o 2% r/r). Zakup nowych maszyn i urządzeń zapowiada 70% badanych (również wzrost o 2% r/r), a inwestycje w badania i rozwój przewiduje 48% dyrektorów finansowych (wzrost o 5% r/r.)" - czytamy w komunikacie.

d3foyzc

Dyrektorzy finansowi, którzy wzięli udział w badaniu, przekonują też, że będą raczej tworzyć miejsca pracy, niż je likwidować, a także, że w bardzo niewielkim stopniu odczuwają skutki rosyjskiego embarga na produkty spożywcze.

Badanie zostało opracowane na podstawie 150 ankiet zebranych podczas czterech kongresów z cyklu "Dyrektor Finansowy Roku", które odbyły się w kwietniu i maju 2015 r.

(ISBnews)

d3foyzc

Podziel się opinią

Share
d3foyzc
d3foyzc