Trwa ładowanie...
d1cxryj

POPiHN spodziewa się dalszego wzrostu sprzedaży paliw ciekłych

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) zakłada, że w kolejnych latach sprzedaż paliw ciekłych w Polsce będzie rosła, podała Organizacja.

Share
d1cxryj

"W polskiej gospodarce wciąż jest miejsce na solidny wzrost popytu na paliwa. Odradzające się zainteresowanie benzynami silnikowymi powinno ten trend jeszcze wzmocnić. Przyszłość kreśli też sporo znaków zapytania, dotyczących na przykład wykorzystania energii elektrycznej w transporcie, czy zastosowania innych paliw alternatywnych, ograniczania ruchu samochodowego w dużych aglomeracjach czy coraz szerszego stosowania car sharingu. To wprawdzie dziś jeszcze odległa przyszłość, ale jak widać choćby na przykładzie sprzedaży aut elektrycznych, nadchodząca coraz szybszymi krokami" - czytamy w komunikacie.

W najbliższej perspektywie paliwa tradycyjne pozostaną najważniejszym nośnikiem energii wykorzystywanym w transporcie. Przyszłość jednak wymusi na firmach paliwowych poszukiwanie nowych obszarów dla generowania zysków, wskazano.

Zdaniem POPiHN, wciąż dużą niewiadomą dla rynku polskiego pozostaje skuteczność w walce z szarą i czarną strefą w najbliższych latach.

"Pierwsze efekty działania nowej legislacji są zadowalające. Trzeba jednak pamiętać, że ten segment rynku wciąż szuka kolejnych sposobów ominięcia prawa, dysponując przy tym znacznymi zasobami finansowymi" - czytamy także w materiale.

Według danych POPiHN, konsumpcja 6 gatunków paliw ciekłych w Polsce przekroczyła 29 mln m3 w 2016 r. i była wyższa o 12% od konsumpcji z roku 2015.

(ISBnews)

d1cxryj

Podziel się opinią

Share
d1cxryj
d1cxryj