Trwa ładowanie...
d3sd52f
Waluty

Poprawa nastrojów na rynkach finansowych pozytywnie wpływa na złotego

Poprawa klimatu inwestycyjnego na światowych rynkach, pozytywnie wpływa na notowania złotego i innych walut regionu. O godzinie 14:05 za dolara trzeba było zapłacić 3,1607 zł, tj. o 2,3 grosza mniej niż we wtorek pod koniec dnia. Euro taniało natomiast o 2,1 gorsza i kosztowało 4,4585 zł.
Share
Poprawa nastrojów na rynkach finansowych pozytywnie wpływa na złotego
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3sd52f

Pozytywny wpływ na notowania, oprócz ogólnej poprawy nastrojów, ma również powrót EUR/USD do trendu wzrostowego oraz zmniejszenie obawy o to, że problemy Łotwy negatywnie odbiją się na postrzeganiu całego regionu przez inwestorów zagranicznych.

Istotnym czynnikiem, który ma pozytywny wpływ na notowania złotego, niemniej ważnym niż wymienione wyżej, jest sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. W obu przypadkach ostatnie dni przyniosły zmianę układu sił w krótkim terminie. Ta pierwsza para w poniedziałek wyraźnie odbiła się od górnego ograniczenia czteromiesięcznego kanału spadkowego na wykresie godzinowym (okolice 3,30 zł). Wczorajszy spadek potwierdził wagę tego odbicia. Kurs EUR/PLN natomiast w tym tygodniu bez powodzenia atakował opory na 4,5472 i 4,5478 zł, jakie tworzą lokalne szczyty z kwietnia i maja br. na wykresie dziennym. W kolejnych godzinach złoty w dalszym ciągu będzie pozostawał pod wpływem wymienionych czynników. Niemniej jednak ze względu na specyfikę dzisiejszego dnia (ostatni dzień przed czwartkowym świętem), wpływ ten powinien maleć, a amplituda wahań USD/PLN i EUR/PLN powinna się zmniejszać.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3sd52f

Podziel się opinią

Share
d3sd52f
d3sd52f