Trwa ładowanie...
d1d7gie

Poprawia się koniunktura w budownictwie - IRG SGH (opinia)

1.9. Warszawa (PAP) - Koniunktura w budownictwie się poprawia, rośnie ilość zamówień w portfelach zakładów budowlanych, lepsze są też nastroje przedsiębiorców - wynika z badań...

Share
d1d7gie

1.9. Warszawa (PAP) - Koniunktura w budownictwie się poprawia, rośnie ilość zamówień w portfelach zakładów budowlanych, lepsze są też nastroje przedsiębiorców - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

"Sytuacja w budownictwie wciąż jest trudna, lecz nastroje przedsiębiorców poprawiają się. Oceny branży budowlanej są wyraźnie lepsze od ocen ogólnej sytuacji gospodarczej. Kondycja przedsiębiorstw publicznych jest znacznie lepsza od firm prywatnych, w najtrudniejszych warunkach nadal funkcjonują zakłady najmniejsze.

Eksperci IRG SGH zwracają uwagę na poprawę sytuacji finansowej zakładów budowlanych.

d1d7gie

"W porównaniu z początkiem bieżącego roku znacznie poprawiła się sytuacja finansowa zakładów budowlanych. Problemy finansowe wciąż mają najmniejsze firmy prywatne, natomiast wszystkie kategorie przedsiębiorstw publicznych notują znaczną poprawę. Również prognozy przyszłej kondycji finansowej zakładów budowlanych są optymistyczne" - napisano w raporcie.

Jak wynika z badań, nakład inwestycji w budownictwie pozostaje niski, ale widać wyraźny wzrost w porównaniu z końcem ubiegłego i początkiem obecnego roku.

Autorzy raportu wskazują na wzrost optymizmu wśród eksporterów.

"O ponad 2 punkty procentowe zwiększył się odsetek zakładów prowadzących działalność na eksport. Przewidywania eksporterów, zwłaszcza przedsiębiorstw publicznych, są bardzo optymistyczne" - napisano. (PAP)

fdu/ ana/

d1d7gie

Podziel się opinią

Share
d1d7gie
d1d7gie