Trwa ładowanie...
d12kyt9

Popyt instytucji na akcje GPW ponad 10-krotnie przewyższa ich podaż

27.10. Warszawa (PAP) - Popyt inwestorów instytucjonalnych na akcje Giełdy Papierów Wartościowych ponad 10-krotnie przewyższa liczbę oferowanych akcji - wynika z nieoficjalnych...

Share
d12kyt9

27.10. Warszawa (PAP) - Popyt inwestorów instytucjonalnych na akcje Giełdy Papierów Wartościowych ponad 10-krotnie przewyższa liczbę oferowanych akcji - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

"Zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych z całego świata jest ogromne. Wszystko wskazuje na to, że pokrycie będzie ponad 10-krotne" - powiedział PAP jeden z zarządzających, który chciał pozostać anonimowy.

"Wśród instytucji jest znacząca nadsubskrypcja deklaracji nabycia akcji GPW. Jeśli dochodzi do podwyższenia ceny maksymalnej, to znaczy, że książka jest bardzo mocna" - dodała osoba zbliżona do transakcji.

d12kyt9

Według nieoficjalnych informacji, przedział cenowy akcji GPW na potrzeby book-buildingu został podniesiony na 36-46 zł. Wcześniej widełki cenowe były ustalone na 36-43 zł.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski powiedział we wtorek, że zainteresowanie ofertą akcji warszawskiej giełdy ze strony inwestorów instytucjonalnych jest na "ponadprzeciętnie wysokim poziomie".

We wtorek oferujący akcje GPW zdecydował o skróceniu o cztery godziny (z 17.00 na 13.00 w dniu 28 października) budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Ministerstwo Skarbu Państwa oferuje inwestorom do 26.786.530 akcji GPW serii B, czyli do 63,82 proc. kapitału GPW. Do inwestorów indywidualnych trafi 30 proc. tej oferty.

Cena maksymalna akcji w ofercie dla inwestorów indywidualnych wynosi 43 zł.

Grzegorz Suteniec i Ewa Pogodzińska (PAP)

gsu/ epo/ asa/

d12kyt9

Podziel się opinią

Share
d12kyt9
d12kyt9