Popyt nie odpuszcza

Słabsze zachowanie rynku w piątek nie wpłynęło istotnie na sentyment na początku tygodnia. Dzisiaj od rana niemiecki indeks DAX zwyżkuje o ponad 1%, a kontrakty na indeksy amerykańskie wskazują na wysokie otwarcie w USA.

19.10.2009 12:14

Słabsze zachowanie rynku w piątek nie wpłynęło istotnie na sentyment na początku tygodnia. Dzisiaj od rana niemiecki indeks DAX zwyżkuje o ponad 1%, a kontrakty na indeksy amerykańskie wskazują na wysokie otwarcie w USA.

W nadchodzącym tygodniu ponownie w centrum uwagi będą raporty kwartalne największych spółek, ale ich pojedyńczy wpływ na sentyment nie będzie już tak duży jak w przypadku największych spółek finansowych. Dzisiaj wyniki po sesji poda Apple i Texas Instruments. Apple jest od dłuższego czasu w silnym trendzie wrostowym, ale od kilku sesji notowania konsolidują się w pobliżu poziomu 190 USD za akcje. Wyniki Apple i zachowanie akcji po ich publikacji będzie miało istotny wpływ na sentyment do spółek technologicznych - Apple jest ulubieńcem inwestorów. Od dłuższego czasu rynek "domaga się" korekty spadkowej, ale popyt konsekwentnie nie odpuszcza. Piątkowa korekta była głębsza od przeciętnej korekty w trwającym od początku października impulsie wzrostowym. Rosnąca nerwowość wynika z bliskości psychologicznego oporu przy 1100 na S&P500. W najbliższym czasie powinna utrzymać się konsolidacja na głównych indeksach. Jej zakres może być dość szeroki ze względu na napływ wyników kwartalnych spółek. W dniu dzisiejszym
rynek może ponownie testować strefę 1095-1100, ale atak ten powinien zostać powstrzymany przez podaż. 1080 na S&P500 będzie działać jako krótkoterminowe wsparcie.
Na walutach powinny utrzymać się ostatnie zakresy. Dolar będzie reagował na zmiany sentymentu na rynkach akcji.

EURPLN

Wąski zakres wahań na złotym utrzymuje się wobec braku silniejszych impulsów z rynków zagranicznych. Dzisiaj o 14:00 publikowane będą dane o produkcji przemysłowej i produkcji budowlano-montażowej. Równolegle decyzje w sprawie stóp procentowych podejmie Bank Węgier. Oczekuje się obniżki o 50 punktów bazowych. Dane makroekonomiczne mogą wywołać niewielką reakcję, ale nie będą miały decydującego wpływu na notowania. Rynek oczekuje na sygnał z głównych rynków. Wsparciem pozostaje strefa 4,17-4,18. Krótkoterminowym oporem jest 4,22.

EURUSD

Dolar lekko się osłabia pod wpływem nieco lepszych nastrojów w porannych handlu na giełdach europejskich. W nocy testowane i lekko naruszone było wsparcie przy 1,4843, gdzie jednocześnie przebiega linia szybszego trendu wzrostowego. Brak istotnych danych w dniu dzisiejszym będzie sprzyjał utrzymaniu się ostatnich zakresów. Dolar będzie reagował głównie na zmiany nastrojów na giełdzie. Oporem pozostaje ostatni szczyt przy 1,4967. Powyżej tego poziomu przy 1,4975 rynek plotkuje o barierze opcyjnej. Główny trend jest wzrostowy.

GBPUSD

Ruch wzrostowy na funcie wyhamował w pobliżu zbiegu zniesień fibonacciego - 50% spadku z 1,70 oraz 61,8% ostatniej fali spadkowej. Brak istotnych danych makroekonominczych będzie sprzyjać utrzymaniu się zakresów. Ostatni raport z brytyjskiego rynku nieruchomości wskazuje na rekordowy wzrost cen oferowanych. Ceny w Londynie są już wyższe niż w listopadzie 2007, kiedy to zanotowano historyczny szczyt. Najbliższym oporem na GBPUSD będzie strefa 1,6344-1,6373. W środę publikowane będą notatki z posiedzenia Banku Anglii.

USDJPY

Jen lekko sie umacnia w relacji do głównych walut w ramach odreagowania ostatniego impulsu spadkowego. Krótkoterminowy trend wzrostowy na USDJPY może być kontynuowany. W przypadku głębszej korekty kluczowe będzie utrzymanie się strefy wsparcia 89,65-90,00. Najbliższym oporem będzie38,2% zniesienie fibo przy 91,71. W nieco dłuższej perspektywie celem odbicia wzrostowego może być strefa 92,80-93,00.

IDMSA.PL

eurowalutyzłoty
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)