Popyt słabnie?

Pomimo słabości większości parkietów europejskich, na warszawskim rynku dominował w dniu wczorajszym popyt. Wraz z porannym gongiem FW20Z10 wystartowały z poziomu 2 594 pkt, zyskując 12 pkt w stosunku do wtorkowego zamknięcia.

Popyt słabnie?
Źródło zdjęć: © BM BPH

30.09.2010 09:05

Pierwsza godzina handlu przyniosła kontynuację ruchu w górę - przed godz. 10:00 byki wyznaczyły dzienne maksimum na pułapie 2 609 pkt. W tym miejscu na rynek powrócili sprzedający i po godz. 13:00 kurs grudniowej serii ustanowił sesyjne minimum na poziomie 2 580 pkt. W kolejnych godzinach byki nie wykazały już takiego zapału jak rano i po przeciągających się wahaniach ostatecznie finisz kwotowań wypadł na poziomie 2 593 pkt, co oznacza wzrost o 0,4%. Baza po zamknięciu sesji wynosi +8 pkt, LOP spadł do poziomu 99,9 tys. pozycji. Wolumen obrotu w trakcie poniedziałkowej sesji ukształtował się na poziomie 43,1 tys. sztuk kontraktów.

Obraz
© Wykres indeksu WIG20

W czasie środowej sesji sytuacja techniczna nie uległa zmianie. Na wykresie kontraktów terminowych FW20Z10 pojawiła się świeca doji informująca o równowadze sił i braku pomysłu odnośnie dalszego kierunku kursów. Z jednej strony testowano okolice wtorkowych minimów, z drugiej – opór wynikający z wtorkowej luki bessy nie został wczoraj pokonany. Patrząc na wykres przez pryzmat trzech ostatnich sesji można dostrzec wyraźne osłabienie determinacji kupujących. Jednak dopiero ewentualne przełamanie poziomu wsparcia znajdującego się na 2 567 pkt będzie sygnałem do potencjalnej głębszej korekty. Za taką opowiadają się krótkoterminowe wskaźniki, w tym RSI, który od prawie miesiąca porusza się w strefie „wysokich” wskazań. Dodatkowo słaby trend w ujęciu ADX nie zachęca do podejmowania nadmiernego ryzyka w forsowaniu szczytów już teraz. W trakcie wczorajszej sesji LOP zachowywała się pierwszy raz od dłuższego czasu w sposób niejednoznaczny, co niestety nie jest dobrą informacją dla kupujących, bo dotychczas zmienna ta
była argumentem tej strony rynkowej. W obecnej sytuacji trudno znaleźć stronę zdecydowanie dominującą, jednak z racji na tylko niewielkie osłabienie kursów, strona popytowa wydaje się mieć nadal przewagę.

  • Wsparcie: 2575, 2541, 2507
  • Opór: 2619, 2665, 2697
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)