Trwa ładowanie...
d4hvbrh

Porozumienie Torunia, gmin i uczelni ws. wspólnego zakupu prądu

Toruń wraz z siedmioma sąsiednimi gminami i pięcioma uczelniami zawarł w środę porozumienie w sprawie wspólnego zakupu energii elektrycznej. Rozwiązanie to ma obniżyć koszty ponoszone przez wszystkich członków grupy o ponad milion złotych.
Share
d4hvbrh

Już po raz trzeci Urząd Miasta Torunia zdecydował się na przeprowadzenie wspólnego postępowania przetargowego na dostawę energii elektrycznej. Przed dwoma laty partnerem był miejscowy Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a w zeszłym roku dodatkowo też Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska.

W tym roku porozumienie podpisały: Toruń, siedem podtoruńskich gmin oraz pięć uczelni - Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Większa liczba uczestników porozumienia przyczyni się do tego, że zużycie będzie bardziej przewidywalne dla sprzedawców energii, co wpłynie pozytywnie na obniżenie ceny - uważa rzeczniczka prezydenta Torunia Aleksandra Iżycka. Jej zdaniem "istotną kwestią jest również fakt utrzymania stałej ceny w czasie obowiązywania umowy, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie ewentualnych podwyżek".

W 2012 roku uczestnicy porozumienia zamówili 40 GWh prądu w cenie 24 gr za kilowatogodzinę, w następnym roku - 120 GWh, a cena spadła do 20 groszy. Obecnie szacuje się, że zapotrzebowanie wyniesie prawie 140 GWh.

d4hvbrh

Podziel się opinią

Share
d4hvbrh
d4hvbrh