Porozumienie Torunia, gmin i uczelni ws. wspólnego zakupu prądu

Toruń wraz z siedmioma sąsiednimi gminami i pięcioma uczelniami zawarł w środę porozumienie w sprawie wspólnego zakupu energii elektrycznej. Rozwiązanie to ma obniżyć koszty ponoszone przez wszystkich członków grupy o ponad milion złotych.

09.07.2014 17:40

Już po raz trzeci Urząd Miasta Torunia zdecydował się na przeprowadzenie wspólnego postępowania przetargowego na dostawę energii elektrycznej. Przed dwoma laty partnerem był miejscowy Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a w zeszłym roku dodatkowo też Politechnika Łódzka i Politechnika Gdańska.

W tym roku porozumienie podpisały: Toruń, siedem podtoruńskich gmin oraz pięć uczelni - Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Większa liczba uczestników porozumienia przyczyni się do tego, że zużycie będzie bardziej przewidywalne dla sprzedawców energii, co wpłynie pozytywnie na obniżenie ceny - uważa rzeczniczka prezydenta Torunia Aleksandra Iżycka. Jej zdaniem "istotną kwestią jest również fakt utrzymania stałej ceny w czasie obowiązywania umowy, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie ewentualnych podwyżek".

W 2012 roku uczestnicy porozumienia zamówili 40 GWh prądu w cenie 24 gr za kilowatogodzinę, w następnym roku - 120 GWh, a cena spadła do 20 groszy. Obecnie szacuje się, że zapotrzebowanie wyniesie prawie 140 GWh.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)