Trwa ładowanie...
d3o1hcx

Porozumienie z Gazpromem otwiera drogę do współpracy przy innych projektach w Polsce - wiceprezes

06.11. Warszawa (PAP) - Porozumienie z Gazpromem otwiera drogę do współpracy przy innych projektach w Polsce - poinformował dziennikarzy Radosław Dudziński, wiceprezes...

Share
d3o1hcx

06.11. Warszawa (PAP) - Porozumienie z Gazpromem otwiera drogę do współpracy przy innych projektach w Polsce - poinformował dziennikarzy Radosław Dudziński, wiceprezes PGNiG.

"Nie ukrywaliśmy, że jesteśmy zainteresowani budową elektrowni/elektrociepłowni w Polsce. Nie widzimy przeszkód by współpracował z nami Gazprom" - powiedział Dudziński, zaznaczając, że Gazprom mógłby się zaangażować w taki projekt kapitałowo, a w przyszłości zostać odbiorcą energii.

"Jest też miejsce, by powrócić do rozmów o innych projektach infrastrukturalnych. Stale niezrealizowana jest druga nitka gazociągu jamalskiego" - dodał.

Dudziński poinformował też, że PGNiG Technologie i PGNiG Poszukiwania mogłyby wejść na rynek rosyjski i tam realizować projekty.

PGNiG podpisał z Gazpromem aneks do Kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski, które będą obowiązywały z uwzględnieniem efektu retroaktywnego. Przyjęte rozliczenia (za okres 2011-2012) będą miały pozytywny wpływ na wynik EBITDA PGNiG w 2012 roku w wysokości około 2,5-3 mld zł.(PAP)

pel/ kam/ asa/

d3o1hcx

Podziel się opinią

Share
d3o1hcx
d3o1hcx