Trwa ładowanie...
d87w7k2

Portfel CUBE.ITG wzrósł r/r do ponad 135 mln zł na koniec czerwca

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Backlog CUBE.ITG miał wartość ponad 135 mln zł na koniec czerwca br. wobec ok. 90 mln zł rok temu, podała spółka. Zarząd uważa, że wyniki za 2016 r. powinny być lepsze lub zbliżone do roku poprzedniego.

Share
d87w7k2

"Rok 2016 rozpoczęliśmy rekordowym portfelem zamówień, a po zdobyciu kolejnych zamówień i podpisaniu nowych umów dysponujemy już backlogiem przekraczającym 135 mln zł. Pomimo dużej dbałości o poziom marż jakie realizujemy udaje się nam kompetencjami i doświadczeniem zdobywać nowe kontrakty, co daje powody do optymizmu w zakresie toczących się jeszcze postępowań na ten rok" - powiedział prezes Paweł Witkiewicz, cytowany w komunikacie.

Dzięki wzrostowi portfela zamówień i konsolidacji wyników Data Techno Park Grupa Kapitałowa CUBE.ITG przestaje być również zależna od rozliczeń dużych kontraktów, które następowały z reguły pod koniec roku, podkreślono.

"Jestem przekonany na bazie dotychczas zrealizowanych prac i kolejnych przetargów w jakich bierzemy udział, że wyniki za 2016 r. powinny być lepsze lub zbliżone do roku poprzedniego" - dodał Witkiewicz.

d87w7k2

CUBE.ITG sfinalizował 16 lutego br. przejecie 100% udziałów w spółce kontrolującej Data Techno Park, co kończy proces włączenia do Grupy Kapitałowej tego podmiotu.

"Z pewnością nie osiągnęliśmy jeszcze maksymalnego poziomu synergii z przejętym DTP, dzięki czemu mamy jeszcze dość duże rezerwy zarówno jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych zleceń, jak i generowany poziom marż. Bardzo duże nadzieje wiążemy zwłaszcza z postępującym sukcesywnie wzrostem przychodów z usług abonamentowych i infrastruktury data center" - podsumował Witkiewicz.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty głównie w bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d87w7k2

Podziel się opinią

Share
d87w7k2
d87w7k2