Trwa ładowanie...
d2f38eq

Portfel zamówień Asseco BS na '09 ma wartość 123,7 mln zł

25.8.Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień Asseco Business Solutions na 2009 r. ma wartość 123,7 mln zł. W 2009 r. wyniki spółki mogą okazać się porównywalne r/r. Asseco BS w...
Share
d2f38eq

25.8.Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień Asseco Business Solutions na 2009 r. ma wartość 123,7 mln zł. W 2009 r. wyniki spółki mogą okazać się porównywalne r/r. Asseco BS w najbliższym czasie nie przewiduje akwizycji ani zmian wynikających z porządków wewnątrz grupy Asseco. Wolne środki posiadane obecnie przez spółkę mogą zostać wykorzystane na dywidendę.

"Nasz obecny backlog stanowi 73 proc. ubiegłorocznej sprzedaży. Z taką wartością portfela zamówień czujemy się dosyć bezpiecznie" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki, Romuald Rutkowski.

Portfel zamówień Asseco BS na 2009 r. w segmencie ERP ma wartość 103,13 mln zł, w outsoursingu 16,8 mln zł, a 3,8 mln zł to zamówienia z pozostałych segmentów.

d2f38eq

"Backlog jest dosyć mocny i możliwe jest uzyskanie w tym roku wyników porównywalnych do ubiegłorocznych, jednak obecnie prognozowanie całorocznych rezultatów obarczone jest dużym ryzykiem błędu" - powiedział prezes.

W drugim kwartale 2009 r. Asseco BS poprawiło zysk netto o 20,8 proc. do 4,2 mln zł, zysk operacyjny wzrósł o 1,2 proc. do 4,94 mln zł, a przychody o 0,2 proc. do 37,7 mln zł.

"Jesteśmy zadowoleni z tych wyników. Udało się poprawić rezultaty w stosunku do tych uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku, który był bardzo dobry dla spółki i nie było w nim jeszcze widocznych skutków kryzysu" - powiedział Rutkowski.

Po pierwszym półroczu informatyczna spółka ma 10,2 mln zł zysku netto, 12,05 mln zł zysku operacyjnego i 78,4 mln zł przychodów.

d2f38eq

Prezes Asseco BS zwrócił uwagę na wysoką dywersyfikację spółki zarówno pod względem produktowym, jak i klientów. Poinformował, że poza Polską Asseco BS ma klientów w 11 innych krajach oraz planuje wejście do kolejnych.

Zdaniem Rutkowskiego, kierowanej przez niego firmie w pozyskiwaniu zleceń pomaga obecność w grupie Asseco. W jego ocenie systemy oferowane przez Asseco BS mają szanse być wdrożone w Asseco Dach oraz hiszpańskiej spółce Asseco - Raksonie.

Na koniec drugiego kwartału Asseco BS posiadało 27,9 mln zł wolnych środków pieniężnych.

Zdaniem przedstawicieli spółki w najbliższych kwartałach nie jest planowany rozwój przez akwizycje m.in. dlatego, że nadal prowadzone są prace nad optymalizacją funkcjonowania firmy po wcześniejszych fuzjach. Prawdopodobnie też nie należy oczekiwać zmian w związku z porządkami w całej grupie Asseco.

Rutkowski powiedział, że Asseco BS rozważało możliwość skupu akcji własnych, ale m.in. ze względu na niską ich płynność na GPW, zostało to odrzucone.

W ocenie prezesa, w obecnej sytuacji nadwyżki gotówki posiadane przez spółkę prawdopodobnie zostaną wykorzystane na wypłatę dywidendy za 2009 r.(PAP)

gsu/ ana/

d2f38eq

Podziel się opinią

Share
d2f38eq
d2f38eq