Trwa ładowanie...
d102wt1
d102wt1

Portfel zamówień grupy PBG wynosi obecnie nieco ponad 6 mld zł

15.11. Warszawa (PAP) - Portfel zamówień grupy kapitałowej PBG wynosi obecnie nieco ponad 6 mld zł, z czego blisko 1,1 mld zł przypada do realizacji w 2010 roku, a pozostała część...
Share
d102wt1

15.11. Warszawa (PAP) - Portfel zamówień grupy kapitałowej PBG wynosi obecnie nieco ponad 6 mld zł, z czego blisko 1,1 mld zł przypada do realizacji w 2010 roku, a pozostała część głównie na lata 2011 i 2012 - poinformował PBG w komentarzu do wyników kwartalnych.

"Największy udział w strukturze portfela zamówień stanowią w tej chwili kontrakty z segmentu gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw, co związane jest z podpisaniem w lipcu bieżącego roku kolejnego, znaczącego w tym segmencie, kontraktu na budowę terminala LNG w Świnoujściu (wartość kontraktu to ponad 2,4 mld zł netto, udział spółek z Grupy PBG to poziom ponad 800 mln zł)" - napisano w komentarzu do wyników.

Drugim co do wielkości segmentem w portfelu zamówień jest segment budowy dróg (30,3 proc.). Jego wysoki udział jest efektem podpisania w czerwcu i lipcu czterech kontraktów na budowę autostrad oraz drogi szybkiego ruchu o wartości ogółem blisko 3,7 mld zł netto, z czego udział spółek z Grupy PBG wynosi kwotowo około 1,8 mld zł.

d102wt1

Segment wody stanowi ponad 17 proc. wartości portfela zamówień ogółem. Z kolei udział segmentu budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego w aktualnym portfelu Grupy wynosi 15,3 proc.

PBG poinformował, że obecnie spółki z jej grupy kapitałowej ubiegają się o kontrakty o wartości około 21 mld zł w ofertach złożonych i w prekwalifikacjach.

"Wartość portfela zamówień oszacowana została wg nowej metody rozpoznawania przychodów, co oznacza, że wyłączono przychody z kontraktów pozyskanych i realizowanych w układzie konsorcjalnym, które przypadają do wykonania danemu partnerowi w konsorcjum (pomimo pozycji lidera konsorcjum)" - napisano w komentarzu do wyników PBG. (PAP)

pr/ jtt/

d102wt1

Podziel się opinią

Share
d102wt1
d102wt1