Trwa ładowanie...
d2hmdtr
11-01-2017 10:00

Porty Lotnicze i ARP wybrały w konkursie 3 rozwiązania dla Lotniska Chopina

Warszawa, 11.01.2017 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) wspólnie z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze wybrały zwycięzców czwartej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, których celem było wyłonienie rozwiązań dla Lotniska Chopina w Warszawie, poinformowała ARP. Najciekawsze propozycje przedstawiły firmy: Bilander Group, GIS-Expert oraz Revolvent, podano także.

d2hmdtr
d2hmdtr

"Duże zainteresowanie obecną edycją pokazuje, że na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania. Dzięki warsztatom firmy nie muszą prowadzić kosztownych działów zorientowanych na badania i rozwój, wystarczy, że zdefiniują swoje potrzeby i o tym poinformują. W ten sposób małe i średnie firmy mają szansę na współpracę z dużymi kontrahentami, zyskuje na tym polska gospodarka, bo oszczędzamy czas, a jednocześnie wspieramy sektor MŚP" - powiedział wiceprezes Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.

Do IV edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów wpłynęło 66 zgłoszeń. W finale znalazło się 15 najciekawszych rozwiązań, które najlepiej odpowiadały na oczekiwania określone przez Porty Lotnicze. Wśród nich pojawiły się m.in. propozycje alternatywnych źródeł energii, inteligentnego systemu sterowania oświetleniem czy modelu prognozowania przepływu pasażerów, podano także.

"Dzięki udziałowi w projekcie i pozyskiwaniu innowacyjnych rozwiązań staramy się jak najlepiej zaspokajać potrzeby pasażerów i przewoźników lotniczych, jednocześnie utrzymując koszty na jak najniższym poziomie. Cieszymy się również z możliwości uczestniczenia we współrealizowanym przez ARP S.A. procesie budowy innowacyjnej gospodarki i rozwoju polskiego przemysłu, w tym sektora MŚP" - powiedział zastępca naczelnego dyrektora Portów Lotniczych Michał Nowotny, również cytowany w komunikacie.

Trzy zwycięskie rozwiązania to: projekt analizy wyników strefy komercyjnej (Bilander Group), system informacji przestrzennej Lotniska Chopina (GIS-Expert) oraz wentylacja bezkanałowa rewersyjna z wysokim odzyskiem ciepła (Revolvent). Specjalne wyróżnienie otrzymała spółka Emtel System za platformę integracyjną TechLink zarządzanie, dystrybucja, wizualizacja i raportowanie, podano także.

d2hmdtr

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Istnieje od 1934 r. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2016 r. z usług lotniska skorzystało ponad 12,5 mln pasażerów.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (Grupa PFR) to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Dziś jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

(ISBnews)

d2hmdtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hmdtr