Trwa ładowanie...
d2iym4m

Poseł PO: nie dostrzegam istotnych uchybień w pracy rządu ws. rolnictwa (krótka4)

Główny powód kryzysu w rolnictwie, to nadprodukcja żywności; nie dostrzegam istotnych uchybień w pracy rządu - powiedział Leszek Korzeniowski (PO) w środę podczas sejmowej debaty nad informacją rządu ws. pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie.

Share
d2iym4m

Korzeniowski zauważył, że rok 2014 był bardzo dobry pod względem plonów, ale znacznie gorszy pod względem cen produktów rolnych. "Zaczyna się (w 2014 roku) raptowny spadek cen światowych i europejskich, a my przecież nie jesteśmy już rynkiem zamkniętym, wyizolowanym, a jesteśmy podłączeni w zasadniczy sposób pod rynek światowy" - zaznaczył.

Zdaniem polityka PO "zaczęły się problemy i (dlatego) rozpoczął się chocholi taniec szukania czarownicy i winnego, który odpowie za wszystkie grzechy (w polskim rolnictwie)".

"Rząd polski realizuje z pełną konsekwencją wytyczne zawarte w dyrektywach unijnych (dotyczące rolnictwa - PAP) i przystosowuje je do warunków polskich. Stwierdzam z całą stanowczością, że nie dostrzegam istotnych uchybień w pracy polskiego rządu" - ocenił Korzeniowski.

Jak podkreślił, polskie rolnictwo jest pochodną rolnictwa światowego i europejskiego, a to co uzyskaliśmy przez lata obecności w Unii Europejskiej zasługuje na bardzo wysoką ocenę. "Wiele osób myślało, że koniunktura jest nam dana raz na zawsze, natomiast (takie osoby) nie pomyślały, że coś się może zmienić" - konkludował Korzeniowski.

d2iym4m

Podziel się opinią

Share
d2iym4m
d2iym4m