Trwa ładowanie...
d2jb7xb

Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków zwiększają obecność w Afryce

Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków, należąca do grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zwiększyła swoją obecność w Afryce poprzez nowe wiercenia poszukiwawcze w Ugandzie.

d2jb7xb
d2jb7xb

Jak poinformowała rzeczniczka spółki Agnieszka Sioła, na początku stycznia PNiG Kraków rozpoczęły wiercenia kolejnych otworów poszukiwawczych złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w Ugandzie, dla zarejestrowanej w Londynie spółki Tullow Oil. Jest to kontynuacja kontraktu podpisanego w styczniu 2008 roku.

Prace będą wykonywane w rejonie Jeziora Alberta w północno-zachodniej Ugandzie, przez międzynarodową załogę 38 specjalistów, głównie Polaków uzupełnionych przez Pakistańczyków oraz pracowników miejscowych. Wartość kontraktu została objęta tajemnicą handlową.

- PNiG Kraków od kilku lat aktywnie działa zwłaszcza we wschodniej Afryce (). W najbliższym czasie spółka planuje rozwiniecie działalności na tym perspektywicznym rynku o kolejne urządzenia. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie aktywności wiertniczej na innych rynkach afrykańskich - poinformowała Sioła.

PNiG Kraków jest spółką serwisową, która prowadzi prace poszukiwawcze ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce, na Ukrainie, Kazachstanie, Pakistanie i Ugandzie. Zatrudnia 1,3 tys. pracowników, z czego 559 osób to obcokrajowcy.

d2jb7xb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb7xb