Trwa ładowanie...

Potwierdzony poniedziałkowy zwrot

W środę złoty osłabił się w relacji do euro, podążając za umocnieniem wspólnej waluty na rynkach globalnych oraz reagując na realizację zysków na Wall Street. Polska waluta pozostała natomiast stabilna w relacji do dolara. O godzinie 18:23 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9058 zł, a EUR/PLN 2,8477 zł.

Share
Potwierdzony poniedziałkowy zwrot
Źródło: X-Trade Brokers DM
d2uik0q

Rynek walutowy zignorował wypowiedzi Jerzego Hausnera i Andrzeja Kaźmierczaka z Rady Polityki Pieniężnej. Pierwszy z nich wprost zapowiadał kolejne podwyżki stóp procentowych, jednocześnie wyrażając zaniepokojenie sytuacją gospodarczą Polski. Drugi wskazał na zagrożenie wynikające z rosnącej rentowności polskich obligacji.

Większych emocji na rynku nie wywołały także wyniki przeprowadzonej dziś przez Ministerstwo Finansów aukcji dwuletnich obligacji, ani też wystąpienie szefa Rezerwy Federalnej na forum komisji budżetowej Izby Reprezentantów.

d2uik0q

W czwartek w centrum uwagi, oprócz publikacji przez Główny Urząd Statystyczny danych na temat obrotów w handlu zagranicznym w okresie styczeń-grudzień 2010, będą wyniki posiedzenia Banku Anglii (rynek nie oczekuje zmiany stóp procentowych) oraz tygodniowe dane nt. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (prognoza: 410 tys.).

Ostatnie dwa dni wzrostów EUR/PLN, które wywindowały kurs z 3,8726 do 3,9058 zł, potwierdziły wygenerowany w poniedziałek zwrot, zapowiadając ruch w kierunku styczniowych maksimów na 3,9534 zł. Wzrosty są też prawdopodobnym scenariuszem dla USD/PLN. W tym jednak przypadku odbywają się one w ramach rysowanego od ponad dwóch miesięcy kanału spadkowego. Aktualnie jego dolne ograniczenie znajduje się na poziomie 2,78 zł. Górne, które jest teraz celem popytu, tworzy opór w okolicy 2,95 zł.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d2uik0q

Podziel się opinią

Share
d2uik0q
d2uik0q