Trwa ładowanie...
d1diwk4
Dom Maklerski BOŚ

Powrót do starego

Przejęcie kasy hiszpańskiej kasy oszczędnościowej Caja Sur przed Bank Hiszpanii w normalnych warunkach byłoby nic nie znaczącym wydarzeniem. Jednak w sytuacji, kiedy inwestorzy od kilkunastu tygodni spoglądają z niepokojem na kraje południowej Europy, to wystarcza, aby wykreować nowy impuls.
Share
Powrót do starego
Źródło: DM BOS
d1diwk4

Choć raczej lepszym określeniem, będzie „powrócić do głównego trendu”. Poza Caja Sur pojawiły się też obawy z planowaną na pierwsze dni czerwca falą ogólnokrajowych strajków w Hiszpanii, chociaż premier Zapatero jeszcze wczoraj wyraźnie zaznaczył, iż nic nie zmieni postanowień rządu ws. cięć wydatków. Rynek zwrócił też uwagę na wypowiedź chińskiego ministra handlu, który podczas spotkania z amerykańskim Sekretarzem Skarbu wyraził swoje „obawy” związane z kryzysową sytuacją w strefie euro. Poza tym na rynek nie napłynęły żadne istotne publikacje.

Bez większego echa przeszedł wywiad z szefem Komisji Europejskiej dla jednej z gazet, gdyż zawierał sformułowania, które moglibyśmy nazwać „oczywistą oczywistością”. Podobnie było z danymi nt. sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA, której dynamika wzrosła w kwietniu o 7,6 proc. m/m, podczas kiedy oczekiwano zwyżki o 5,6 proc. m/m.

Co dalej? Na razie scenariusz spadków EUR/USD nawet w stronę ostatnich minimów na 1,2140 i ponownego osłabienia złotego, zdaje się realizować. Jutro poza dalszymi „newsami” ze strefy euro, warto będzie zwrócić uwagę na dane o indeksie zaufania amerykańskich konsumentów o godz. 16:00, a wcześniej na konferencję po posiedzeniu naszej RPP (godz. 15:00) i przed południem dane o dynamice PKB za I kwartał w Wielkiej Brytanii (drugi odczyt).

d1diwk4

EUR/USD: Dzisiaj udało się złamać rejon 1,24, co jest mocnym sygnałem powrotu dominacji strony podażowej na euro. Poziom 1,2330 nie został jednak przetestowany, ale jest najbliższym celem. Jego naruszenie otworzy drogę do testu okolic 1,23. W perspektywie kilku dni rynek może się kierować nawet w okolice 1,2140.
Sporządził: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

| Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A |
| --- |

d1diwk4

Podziel się opinią

Share
d1diwk4
d1diwk4