Trwa ładowanie...
dfxk2on

Powstaje kolejna fabryka w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

W Lubuski Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze powstaje kolejna fabryka. We wtorek na placu budowy wmurowano symboliczny kamień węgielny pod zakład spółki LUG Light Factory zajmującej się produkcją opraw i systemów oświetleniowych.

Share
dfxk2on

W ramach wartego ok. 6 mln zł przedsięwzięcia, powstanie nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe z zespołem hal do produkcji elektroniki, w którym zatrudnienie znajdzie około 100 osób. Nowa fabryka na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej będzie oddalona od głównej siedziby firmy o 9 km.

Projekt realizowany jest w dwóch etapach - pierwszy zgodnie z planem ma się zakończyć w połowie 2015 roku, a koniec inwestycji planowany jest na rok 2016.

Budowa fabryki to kolejna w ostatnim czasie inwestycja firmy LUG mająca na celu zwiększenie jej możliwości produkcyjnych i rozwój w kierunku nowoczesnych technologii oświetleniowych LED. W zeszłym roku spółka uruchomiła w głównej fabryce nowa linię produkcyjną.

dfxk2on

"Świadczy to o tym, że rodzima firma LUG rozwija się, umacnia swoją pozycję na rynku i tworzy nowe miejsca pracy, co ogromnie mnie cieszy. Po drugie LUG ściśle współpracuje z Uniwersytetem Zielonogórskim czyli założenie Parku ma tutaj praktyczne zastosowanie od nauki do biznesu (transfer wiedzy)" - powiedział PAP prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

LUG Light Factory Sp. z o.o. jest jednym z czołowych europejskich producentów opraw i systemów oświetleniowych z 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych rozwiązań służących do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej i przemysłowych oraz innych obiektów architektonicznych. Siedziba firmy mieści się w Zielonej Górze.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny jest wspólną inwestycją Urzędu Miasta Zielona Góra, Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz gminy Zielona Góra i Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Park ma wspierać rozwój gospodarczy regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą uczelnią w woj. lubuskim.

Całkowita powierzchnia parku to prawie 168 ha położonych w Nowym Kisielinie (obecnie w granicach Zielonej Góry) - 41 ha zajmuje Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, a pozostałą część Park Przemysłowy, objęty statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Miasto Zielona Góra sukcesywnie uzbraja cały teren.

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on