Trwa ładowanie...
d1r15x7

Poznańskie marki zaproszą zwiedzających na nocne zwiedzanie

Palarnię kawy, fabrykę autobusów i kosmetyków będzie można zwiedzić w czwartkowy wieczór w Poznaniu i okolicach w ramach akcji "Marki nocą". Nawiązujące do nocnego zwiedzania muzeów przedsięwzięcie organizują firmy zrzeszone w Konsorcjum Marki Poznań.

Share
d1r15x7

W wydarzeniu bierze udział 10 firm i instytucji.

Konsorcjum Marki Poznań to pionierski projekt marketingowy zainicjowany przez Miasto Poznań. Do uczestnictwa w nim zostały zaproszone silne i prestiżowe marki związane z Poznaniem poprzez siedzibę producenta, miejsce produkcji czy historyczne pochodzenie.

Celem wydarzenia jest pokazanie zainteresowanym, jak funkcjonują poszczególne firmy oraz udostępnienie najciekawszych miejsc, które na co dzień są niedostępne.

d1r15x7

Swoje podwoje w ramach akcji otworzy fabryka Volkswagen Poznań. Chętni odwiedzą halę budowy karoserii oraz halę montażu i zobaczą, w jaki sposób powstają montowane w Poznaniu samochody. Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa zaprosi chętnych do zobaczenia, jak wygląda praca na linii montażu końcowego autobusów i trolejbusów.

"Zaproszenia na nocne zwiedzanie naszego zakładu rozeszły się bardzo szybko. To dla nas sygnał, że takie akcje warto organizować" - powiedział PAP Mateusz Figaszewski z Solarisa.

Umożliwiająca wysyłkę kwiatów firma Euroflorist zorganizuje nocne warsztaty florystyczne, zwiedzający Beiersdorf Manufacturing Poznań zobaczą jak powstają znane na świecie kosmetyki, zaś Poznańska Palarnia Kawy Astra zaplanowała m.in. nocną degustację kaw i herbat.

W akcji uczestniczy też regionalny, multimedialny operator telekomunikacyjny INEA. "Chętnie włączyliśmy do akcji zwiedzanie INEA Parku w Wysogotowie, bo to wyjątkowa możliwość zaprezentowania wnętrz naszej siedziby mieszkańcom Poznania i okolic. Gości zaprosimy do kuchni w stylu japońskim, call center, chillout roomu oraz budowanego w INEA Parku Data Center" - powiedziała PAP w imieniu spółki Kinga Podraza-Myszkowska.

W ramach przedsięwzięcia, w czwartkowy wieczór będzie też można zwiedzić zabytkowy budynek Urzędu Miasta Poznania, oraz zastrzeżone na co dzień części poznańskiego portu lotniczego.

Zwiedzanie jest nieodpłatne, uczestnictwo wymaga jednak wcześniejszej rejestracji na stronie akcji.

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7