Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
28-07-2020 14:50

PPK przez internet z PKO TFI – dzięki aplikacji iPPK zawrzesz umowę z PKO TFI online!

Od początku 2019 roku w Polsce stopniowo wdrażane są Pracownicze Plany Kapitałowe. Już w 2021 r., większość pracodawców będzie zobowiązanych do utworzenia PPK dla swoich pracowników i wyboru instytucji finansowej, która zajmie się zarządzaniem środkami gromadzonymi w ramach PPK. Podstawowym kryterium dotyczącym wyboru instytucji, której powierzamy zarządzanie aktywami na wiele lat powinny być m.in. doświadczenie i rzetelność.

Share
PPK przez internet z PKO TFI – dzięki aplikacji iPPK zawrzesz umowę z PKO TFI online!
d3dyg0n

Artykuł sponsorowany

Jednak nie wolno zapominać również o wygodzie obsługi PPK, łatwym dostępie do wszystkich niezbędnych informacji oraz wsparciu, jakie oferuje instytucja finansowa. Wybierając PKO TFI, można połączyć wszystkie te kluczowe kwestie, a umowę o zarządzanie PPK i umowy o prowadzenie PPK można zawrzeć online! Jest to możliwe dzięki Aplikacji iPPK, która została wyróżniona przez Gazetę Bankową nagrodą HIT ROKU 2020 w kategorii „Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe”. Zajęła też II miejsce w konkursie Lider 2019.

Czy umowę o zarządzanie PPK można zawrzeć przez internet?

Istnieje możliwość zarówno zawarcia umowy o zarządzanie PPK przez internet, jak i obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych online. Aplikacja iPPK oferowana przez PKO TFI daje takie możliwości, dzięki czemu znacznie przyspiesza i ułatwia obsługę planów po stronie pracodawcy. Jest to odczuwalne zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, gdzie nie ma dedykowanej osoby lub działu odpowiedzialnego za prowadzenie obsługi PPK, jak i w dużych firmach, w których ze względu na dużą ilość danych, proces może wymagać większego nakładu pracy.

Do zawarcia umowy o zarządzanie PPK za pośrednictwem Aplikacji iPPK w PKO TFI wystarczy kilka prostych kroków. Należy:

d3dyg0n

• przygotować podstawowe dane dotyczące firmy, między innymi NIP i REGON, ewentualnie pełnomocnictwo osoby zawierającej umowę;
• wypełnić formularz online (warto dokładnie zweryfikować wszystkie podane dane);
• zapisać formularz.
Ostatni krok, równoznaczny jest z zawarciem umowy o zarządzanie PPK z PKO Emerytura – specjalistycznym funduszem inwestycyjnym otwartym, zarządzanym przez PKO TFI. Na tym jednak nie kończy się funkcjonalność Aplikacji iPPK. Co jeszcze można zrobić za pośrednictwem tej aplikacji?

Aplikacja iPPK, czyli obsługa PPK przez internet

Aplikacja iPPK to system, który w prosty i intuicyjny sposób pozwala obsługiwać Pracownicze Plany Kapitałowe. Do obsługi aplikacji nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, ani zaawansowane umiejętności. Dzięki Aplikacji iPPK nakład pracy, który trzeba przeznaczyć na obsługę Planów jest minimalny. PKO TFI, czyli instytucja zarządzająca Planami, oferuje dodatkowo szerokie wsparcie techniczne oraz szeroką gamę materiałów informacyjno-edukacyjnych, tj.: infografiki, tutoriale, webcasty, filmy, etc. na temat aplikacji, jak i samych Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Na tym jednak nie koniec ułatwień! Aplikację iPPK można przy pomocy interfejsu API zintegrować z firmowym systemem kadrowo-płacowym i zautomatyzować wiele procesów. Aplikacja iPPK udostępniana przez PKO TFI jest przystosowana do obsługi plików w wielu najpopularniejszych formatach (.txt, .csv, .xls, .xlsx, .xml), więc nie ma obawy, że iPPK będzie niekompatybilna z firmowymi systemami. Wszystko to sprawia, że pracodawca będzie mógł zaoferować pracownikom PPK przy minimalnym własnym zaangażowaniu w obsługę.

Sami pracownicy natomiast z pewnością docenią fakt, że poprzez serwis internetowy i-fundusze.pl również mogą na bieżąco śledzić w jaki sposób odprowadzane są wpłaty do Pracowniczego Planu Kapitałowego i jak są zarządzane.

Szczegółowe informacje na temat PPK w PKO TFI, w tym również wszystkie informacje na temat aplikacji iPPK, można znaleźć pod linkiem: https://www.pkotfi.pl/ppk-z-pko-tfi/.

Artykuł sponsorowany

d3dyg0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dyg0n
d3dyg0n