Trwa ładowanie...
d386e3n
30-09-2016 14:44

Pracodawcy RP nagrodzili firmy, które szczególnie dbają o zdrowie pracowników

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Farm Frites Poland oraz Volkswagen Poznań zostały nagrodzone w konkursie "Zdrowy pracownik, zdrowa firma" - podczas I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP jako firmy, które w szczególny sposób dbają o stan zdrowia swoich pracowników. Wyróżnienia przyznano kolejnym 9 firmom. Agencja ISBnews jest patronem medialnym Kongresu.

d386e3n
d386e3n

"Zdrowy Pracownik, Zdrowa Firma" to pierwszy konkurs w Polsce, którego celem jest docenienie wysiłków podejmowanych przez pracodawców na rzecz poprawy stanu zdrowia swoich pracowników. Konkurs skierowany jest do firm, instytucji i organizacji zrzeszonych bezpośrednio bądź pośrednio w Pracodawcach RP, które w swojej działalności wykraczają poza obowiązki ochrony zdrowia pracowników, określone przez ustawodawcę. Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały na podstawie wypełnionych i przesłanych ankiet, w których opisano działania podejmowane przez każdą firmę na rzecz pracowników. Rozdanie nagród uwieńczyło pierwszy dzień I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP, wyjaśnia organizacja.

"Poza debatami eksperckimi podczas Kongresu, chcieliśmy posłużyć się też dobrym przykładem, czyli wskazać i nagrodzić firmy, instytucje i organizacje, które w swojej działalności wykraczają poza zakres obowiązków i w szczególny sposób dbają o zdrowie i samopoczucie swoich pracowników. W konkursie 'Zdrowy pracownik, zdrowa firma' wyłoniliśmy 11 przedsiębiorstw, które chcemy stawiać innym za wzór. Biznes to przede wszystkim ludzie i przedsiębiorstwa. Bez zdrowych i chętnych do pracy pracowników nie będą mogły się rozwijać. Dlatego coraz więcej firm rozwija różnego rodzaju aktywności na tym polu: czy to zapewniając dodatkową opiekę zdrowotną, czy to oferując zajęcia sportowe, badania profilaktyczne czy programy zdrowotne" - skomentował prezydent Pracodawców RP dr Andrzej Malinowski, cytowany w komunikacie.

Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt firm, które gwarantują swoim pracownikom dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, ale przede wszystkim promują wśród nich zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

W kategorii "Małe Przedsiębiorstwa" wyróżnione zostały dwie firmy: Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe Sp. z o.o. oraz Polmass S.A. z Bydgoszczy za motywowanie pracowników do aktywnego oraz zdrowego trybu życia.

d386e3n

Główną nagrodę w kategorii "Średnie Przedsiębiorstwa" przyznano firmie Farm Frites Poland Sp. z o.o. za promowanie aktywności fizycznej pracowników, zdrowego odżywiania i work-life balance oraz podjęcie wyjątkowego wysiłku w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Wyróżnione w tej kategorii zostały firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. i Sodexo Benefits and Reward Services Polska.

W kategorii "Duże Przedsiębiorstwa" zwyciężyła firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o. za strategiczne, kompleksowe podejście do ochrony zdrowia pracowników, poprawy ich komfortu życia i pracy oraz działania wspomagające zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Wyróżnienia w tej kategorii uzyskały: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Grupa Azoty S.A., Koleje Mazowieckie Sp. z o.o., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., a także PwC Polska.

Celem I Kongresu Pracodawców RP jest wypracowanie rekomendacji dotyczących takiej organizacji polskiego systemu zdrowia, aby Polacy mogli jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i być aktywnymi uczestnikami życia gospodarczego, podał organizator.

"Podczas drugiego dnia Kongresu na ręce Ministra Zdrowia, Konstantego Radziwiłła zostanie przekazana Księga Rekomendacji kierunku zmian dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Rekomendacje, które się w niej znalazły były opracowywane przez 120 ekspertów w ciągu sześciu miesięcy w trakcie warsztatów poświęconych poszczególnym segmentom systemu ochrony zdrowia w Polsce organizowanych przez Pracodawców RP" - czytamy także w komunikacie.

(ISBnews)

d386e3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386e3n