Trwa ładowanie...

Pracownicy firmy kurierskiej ukradli paczkę wartą 600 tys. zł

Po trwającym pół roku śledztwie okazało się, że ukradli ją pracownicy firmy kurierskiej i powiązane z nią osoby. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Share
Pracownicy firmy kurierskiej ukradli paczkę wartą 600 tys. zł
d45y64j

Warta 600 tys. zł przesyłka kurierska, zawierająca karty pamięci, zaginęła na lotnisku w Pyrzowicach. Po trwającym pół roku śledztwie okazało się, że ukradli ją pracownicy firmy kurierskiej i powiązane z nią osoby. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

"Zatrzymanie złodziei oraz współpracującego z nimi pasera to efekt kilku miesięcy ustaleń, przesłuchań i sprawdzania faktów. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie" - poinformował w poniedziałek Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Dwóch złodziei zostało aresztowanych, trzeciego sprawcę i pasera objęto dozorem policyjnym. Śledztwo wykazało, że sprawcy kradzieży sprzedali zrabowane karty pamięci paserowi za 100 tys. zł, czyli jedną szóstą ich prawdziwej wartości. W skradzionej przesyłce było prawie 50 tys. takich kart.

d45y64j

Paczka zniknęła z magazynu międzynarodowego portu lotniczego Katowice w marcu tego roku. Magazyn był objęty monitoringiem, więc wykrycie sprawcy wydawało się kwestią czasu. Okazało się to jednak trudniejsze niż przypuszczano - obraz z kamery pokazał, że przesyłkę, wraz z innymi, długo przewożono wózkiem widłowym w różne miejsca, by trudno było dociec, co właściwie się z nią stało.

W ten sposób sprawcy chcieli uniemożliwić wykrycie kradzieży, w razie kłopotów tłumacząc się pomyłką w transporcie lub zawieruszeniem się paczki w magazynie.

Za kradzież mienia znacznej wartości sprawcy mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Natomiast zatrzymanemu mężczyźnie, który kupił trefne karty, za paserstwo grozi nawet pięcioletni pobyt za kratkami.

d45y64j

Podziel się opinią

Share
d45y64j
d45y64j