Trwa ładowanie...

Pracownicy firmy kurierskiej ukradli paczkę wartą 600 tys. zł

Po trwającym pół roku śledztwie okazało się, że ukradli ją pracownicy firmy kurierskiej i powiązane z nią osoby. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Pracownicy firmy kurierskiej ukradli paczkę wartą 600 tys. zł
d49txrj
d49txrj

Warta 600 tys. zł przesyłka kurierska, zawierająca karty pamięci, zaginęła na lotnisku w Pyrzowicach. Po trwającym pół roku śledztwie okazało się, że ukradli ją pracownicy firmy kurierskiej i powiązane z nią osoby. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

"Zatrzymanie złodziei oraz współpracującego z nimi pasera to efekt kilku miesięcy ustaleń, przesłuchań i sprawdzania faktów. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie" - poinformował w poniedziałek Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Dwóch złodziei zostało aresztowanych, trzeciego sprawcę i pasera objęto dozorem policyjnym. Śledztwo wykazało, że sprawcy kradzieży sprzedali zrabowane karty pamięci paserowi za 100 tys. zł, czyli jedną szóstą ich prawdziwej wartości. W skradzionej przesyłce było prawie 50 tys. takich kart.

Paczka zniknęła z magazynu międzynarodowego portu lotniczego Katowice w marcu tego roku. Magazyn był objęty monitoringiem, więc wykrycie sprawcy wydawało się kwestią czasu. Okazało się to jednak trudniejsze niż przypuszczano - obraz z kamery pokazał, że przesyłkę, wraz z innymi, długo przewożono wózkiem widłowym w różne miejsca, by trudno było dociec, co właściwie się z nią stało.

W ten sposób sprawcy chcieli uniemożliwić wykrycie kradzieży, w razie kłopotów tłumacząc się pomyłką w transporcie lub zawieruszeniem się paczki w magazynie.

Za kradzież mienia znacznej wartości sprawcy mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Natomiast zatrzymanemu mężczyźnie, który kupił trefne karty, za paserstwo grozi nawet pięcioletni pobyt za kratkami.

d49txrj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49txrj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj