Trwa ładowanie...
tychy
18-05-2009 16:40

Pracownicy tyskiej fabryki Fiata protestują

Kilkadziesiąt osób zbojkotowało niedzielną nocną zmianę w tyskiej fabryce Fiata. Część z nich nie przystąpiła do pracy, choć w zakładzie się pojawili, inni zostali w domach. To wynik niezadowolenia załogi z sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Pracownicy tyskiej fabryki Fiata protestująŹródło: PAP
d33wnlo
d33wnlo

Kilkadziesiąt osób zbojkotowało w niedzielę nocną zmianę w tyskiej fabryce Fiata. Część z nich nie przystąpiła do pracy, choć w zakładzie się pojawili, inni zostali w domach. To wynik niezadowolenia załogi z sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Na rynkach zachodnich olbrzymią popularnością cieszą się małe samochody włoskiego koncernu, dlatego są produkowane 7 dni w tygodniu na trzy zmiany.

_ W ślad za tą ciężką pracą nie idą jednak większe pieniądze, na które pracownicy zasługują _ - mówi szefowa zakładowej "Solidarności" Wanda Stróżyk. Dodaje, że załoga budzi się z letargu i zaczyna upominać się o swoje prawa.

Zarząd firmy bagatelizuje wczorajsze wydarzenia. W oświadczeniu przedstawionym przez rzecznika spółki Bogusława Cielara napisał, że do pracy nie stawiło się jedynie 50 osób spośród tysiąca pięciuset i plan produkcji na tej zmianie został wykonany w 90 procentach. Zarząd spółki Fiat Auto Poland wyraził także gotowość podjęcia dalszych rozmów ze stroną społeczną.

Tymczasem na najbliższą niedzielę jest planowany kolejny bojkot, w którym ma wziąć udział większa część załogi tyskiej fabryki. Związkowcy złożyli także do Państwowej Inspekcji Pracy doniesienie o łamaniu praw pracowniczych i bezpieczeństwa pracy w zakładzie. Trwa inspekcja, której wyniki mają być znane najprawdopodbniej w przyszłym tygodniu.

d33wnlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33wnlo