Trwa ładowanie...

"Pracujący na umowę o dzieło powinni płacić składki"

To wzmocniłoby system emerytalny i stabilność finansową - uważa szef zespołu doradców strategicznych premiera, minister Michał Boni.

"Pracujący na umowę o dzieło powinni płacić składki"Źródło: PAP
d1cqdwz
d1cqdwz

- Polsce jest potrzebny taki przegląd, aby wszyscy ci, którzy płacą podatki, (...) płacili składki ubezpieczeniowe. Choćby z tego powodu, by później nie obudzili się, mając bardzo niskie emerytury, a państwo nie musiało do minimalnej emerytury dopłacać - mówił Boni w piątek w TOK FM.

- Uważam, że powinniśmy poszerzyć bazę osób płacących składki ubezpieczeniowe, i to powinno być tym, co będzie wzmacniało system emerytalny i stabilność finansową - podkreślił.

Boni zaznaczył, że pierwsze zadanie nowego rządu to umiejętne dbanie, by deficyt sektora finansów publicznych się zmniejszał, a zarazem, żeby nie zaprzepaszczać możliwości rozwojowych. Wskazał na dobre wykorzystanie pieniędzy unijnych i własnych, promocję partnerstwa publiczno-prywatnego, przemyślenie, jak inwestować mają OFE, czy nie powinny móc kupować obligacji z rynku, które pozwolą inwestować np. w infrastrukturę.

Minister powiedział również, że premier i koalicjanci muszą zdecydować, jaka powinna być optymalna, najlepsza obsada w różnych resortach, która będzie gwarantowała mocne pójście do przodu w różnych dziedzinach - w tych, które wiążą się z obszarem danego resortu.

- Polsce jest potrzebna bardziej efektywna polityka społeczna, niewątpliwie. Jest potrzebne zobaczenie, jak te usługi mogą być świadczone lepiej; jest potrzebna nowocześniejsza polityka rynku pracy, otwarcie na kontraktowanie usług zatrudnieniowych - mówił Boni. Dodał, że należy także zapewnić "styk rynku pracy z edukacją".

d1cqdwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cqdwz