Trwa ładowanie...

Prawa do kamienicy wartej miliony kupione za 30 tys. zł

Na trop tej skandalicznej umowy natrafili śledczy, zajmujący się nieprawidłowościami przy stołecznych reprywatyzacjach. Złożyli już wniosek o unieważnienie kontraktu.

Share
Prawa do kamienicy wartej miliony kupione za 30 tys. zł
Fot: Bartosz Wawryszuk
d1cvw0e

Prawa do wartej co najmniej 8 milionów kamienicy na warszawskiej Pradze jeden z przedsiębiorców kupił za 30 tys. zł – dowiedział się reporter RMF FM. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Prawa do kamienicy objętej dekretem Bieruta miały dwie starsze kobiety. Odkupiły je od człowieka, który zajmuje się handlem nieruchomościami – donosi RMF FM.

Biznesmen stał się jedynym właścicielem trzypiętrowej kamienicy przy ulicy Stalowej, stojącej na działce o powierzchni prawie 1900 metrów. Prokuratura Regionalna w Warszawie chce unieważnienia tej umowy, zakazu zbycia nieruchomości, a także wpisu ostrzeżenia w księgę wieczystą.

d1cvw0e

Prokuratura ustala, czy biznesmen działał celowo i czy wykorzystał niewiedzę sprzedających. W chwili transakcji nie było jeszcze decyzji o zwrocie budynku i ziemi.

Rozpoczęły się już przesłuchania świadków w tej sprawie. Jak informuje RMF FM na trop tej skandalicznej umowy natrafili śledczy, zajmujący się nieprawidłowościami przy stołecznych reprywatyzacjach. Złożyli już wniosek o unieważnienie kontraktu.

d1cvw0e

Podziel się opinią

Share
d1cvw0e
d1cvw0e