Trwa ładowanie...
d4j67zo
d4j67zo

PRCH: Na polskim rynku handlowym pojawiły się 22 nowe marki w 2016r.

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Na polskim rynku handlowym w ub.r. pojawiły się 22 nowe marki oferujące głównie odzież i akcesoria, wynika z danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH). Rada oczekuje, dalszego wzrostu premier nowych brandów w tym roku. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j67zo

"W 2016 roku w Polsce pojawiły się 22 nowe marki, głównie oferujące odzież i akcesoria. Polski rynek gotowy jest na kolejne nowe sieci, a tych zainteresowanych rozwojem nad Wisłą nie brakuje. Okazją do wprowadzenia ich do Polski będą czerwcowe targi ReDI" - powiedział dyrektor generalny PRCH Radosław Knap, cytowany w komunikacie.

Ponad 11 mln m2 nowoczesnej powierzchni handlowej w niemalże 500 centrach handlowych w Polsce wymaga dużego zróżnicowania oferty dla klienta, dlatego też dla deweloperów kluczowy jest odpowiedni dobór najemców, zaznaczono w informacji.

Jak zaznaczono, nowe marki w Polsce bardzo często pojawiają się najpierw w największych miastach - pierwsze lokale otwierane są w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. W 2016 roku swoje pierwsze sklepy w Polsce otworzyły m.in. Forever 21 czy Steve Madden. Do tego grona dołączył także Westwing Home & Living, Maxi Bazar, Skechers czy amerykańska sieć Dunkin'Donuts. Wśród debiutów zdecydowanie dominuje sektor odzieżowy i gastronomiczny.

d4j67zo

"Polski rynek handlowy w oczach zagranicznych inwestorów, jak i sieci handlowych przedstawia się jako coraz dojrzalszy i bardzo stabilny. Rosnąca siła nabywcza, stabilna sytuacja ekonomiczna pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość. W czerwcu podczas targów ReDI organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych zaprezentowane zostaną kolejne nowe marki, które będziemy mogli zobaczyć niebawem w galeriach handlowych. Mogę zdradzić, że duże zainteresowanie naszym rynkiem przejawiają sieci amerykańskie i należące do naszych wschodnich sąsiadów" - podsumował Knap.

Agencja ISBnews jest partnerem medialnym targów ReDI, organizowanych przez PRCH na Stadionie Narodowym 7-8 czerwca br. Będzie to IV edycja tego wydarzenia.

(ISBnews)

d4j67zo

Podziel się opinią

Share
d4j67zo
d4j67zo