Trwa ładowanie...
d4fo5w7
d4fo5w7

Premier: Grupa Wyszehradzka może stać się symbolem innowacyjności (krótka)

Grupa Wyszehradzka może stać się już niedługo symbolem innowacyjności - mówiła we wtorek premier Beata Szydło podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie. Jak podkreśliła Grupa Wyszehradzka chce stworzyć możliwość tworzenia nowych pomysłów i łączyć je z nauką i gospodarką.
Share
d4fo5w7

"My chcemy tutaj, w Europie Środkowej, wśród państw Grupy Wyszehradzkiej budować dobrą przyszłość dla Unii Europejskiej, o tym rozmawialiśmy również wcześniej i będziemy zapewne rozmawiać jeszcze w tej chwili" - mówiła premier Szydło.

Podkreśliła, że Grupa Wyszehradzka chce stworzyć markę innowacyjności. "Chcemy, żeby nasze państwa dawały przykład innym i znalazły się w tej awangardzie innowacyjności, chcemy stworzyć ekosystem innowacyjności tak, ażeby budować możliwości tworzenia nowych, wspaniałych pomysłów i jednocześnie łączyć to z nauką i gospodarką - to jest nasz cel" - mówiła.

"Myślę, że Grupa Wyszehradzka, wszystkie nasze państwa: Słowacja, Czechy, Węgry, Polska mogą stać się już niedługo symbolem innowacyjności. Grupa Wyszehradzka jako start-up Europy - całkiem nieźle to brzmi" - stwierdziła premier.

d4fo5w7

Podziękowała wszystkim, którzy przygotowali Kongres Innowatorów. Podkreśliła, że podczas rozmów w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy w gronie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej postanowiono spróbować stworzyć płaszczyznę, która "będzie łączyła nas też na innych poziomach". Ustalono wtedy, że na koniec polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej zorganizowane zostanie spotkanie innowatorów Grupy Wyszehradzkiej.

"Wierzę też głęboko, że nie jest to pierwszy i ostatni kongres, ale to jest pierwszy kongres, który rozpoczyna dobrą tradycję takich spotkań w naszych państwach" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

d4fo5w7

Podziel się opinią

Share
d4fo5w7
d4fo5w7