Trwa ładowanie...
d3xsm58
d3xsm58
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier: Grupa Wyszehradzka może stać się symbolem innowacyjności (krótka)

Grupa Wyszehradzka może stać się już niedługo symbolem innowacyjności - mówiła we wtorek premier Beata Szydło podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie. Jak podkreśliła Grupa Wyszehradzka chce stworzyć możliwość tworzenia nowych pomysłów i łączyć je z nauką i gospodarką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xsm58

"My chcemy tutaj, w Europie Środkowej, wśród państw Grupy Wyszehradzkiej budować dobrą przyszłość dla Unii Europejskiej, o tym rozmawialiśmy również wcześniej i będziemy zapewne rozmawiać jeszcze w tej chwili" - mówiła premier Szydło.

Podkreśliła, że Grupa Wyszehradzka chce stworzyć markę innowacyjności. "Chcemy, żeby nasze państwa dawały przykład innym i znalazły się w tej awangardzie innowacyjności, chcemy stworzyć ekosystem innowacyjności tak, ażeby budować możliwości tworzenia nowych, wspaniałych pomysłów i jednocześnie łączyć to z nauką i gospodarką - to jest nasz cel" - mówiła.

"Myślę, że Grupa Wyszehradzka, wszystkie nasze państwa: Słowacja, Czechy, Węgry, Polska mogą stać się już niedługo symbolem innowacyjności. Grupa Wyszehradzka jako start-up Europy - całkiem nieźle to brzmi" - stwierdziła premier.

d3xsm58

Podziękowała wszystkim, którzy przygotowali Kongres Innowatorów. Podkreśliła, że podczas rozmów w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy w gronie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej postanowiono spróbować stworzyć płaszczyznę, która "będzie łączyła nas też na innych poziomach". Ustalono wtedy, że na koniec polskiego przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej zorganizowane zostanie spotkanie innowatorów Grupy Wyszehradzkiej.

"Wierzę też głęboko, że nie jest to pierwszy i ostatni kongres, ale to jest pierwszy kongres, który rozpoczyna dobrą tradycję takich spotkań w naszych państwach" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

d3xsm58

Podziel się opinią

Share
d3xsm58
d3xsm58