Trwa ładowanie...
d3t45d4

Premier odwołała D. Jackiewicza z funkcji ministra skarbu

Warszawa, 15.09.2016 (ISBnews) - Premier Beata Szydło zdecydowała o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu. Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) zamknie się do końca roku, a będzie nadzorować go szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Share
d3t45d4

"W uchwale podjętej w lipcu 15 września została określona jako dzień, kiedy minister skarbu państwa przedstawi harmonogram likwidacji ministerstwa. Założeniem uchwały podjętej przez Radę Ministrów jest zakończenie procesu do końca roku, a do końca I kwartału 2017 r. - przekazanie do nowego podmiotu" - powiedziała Szydło podczas konferencji prasowej.

"Pan minister Dawid Jackiewicz wywiązał się z zobowiązań i przedstawił koncepcję oraz rozwiązania legislacyjne. W ciągu najbliższych dwóch tygodni projekt trafi do Sejmu. W związku z powyższym podjęłam decyzję o odwołaniu pana ministra Dawida Jackiewicz, jako że wypełnił zadania" - dodała premier.

Wyjaśniła, że rolę kierującego resortem przejmuje prezes Rady Ministrów lub osoba przez niego wyznaczona.

d3t45d4

"Podjęłam decyzję, że ten ostatni etap będzie nadzorował członek Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk" - poinformowała Szydło.

Dodała, że koncepcja nadzoru zakłada, iż będzie on realizowany przez podmiot kierowany przez menedżera, który będzie zajmował się nadzorem spółek Skarbu Państwa, które pozostają poza resortami.

Cały proces zakończy się do końca tego roku, być może szybciej, podsumowała premier.

(ISBnews)

d3t45d4

Podziel się opinią

Share
d3t45d4
d3t45d4