Trwa ładowanie...
dqm02dp
dqm02dp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier: tworzymy dobre warunki dla młodych ludzi (krótka2)

Tworzymy dobre warunki dla przedsiębiorców; robimy to dla młodych ludzi, którzy do tej pory po to, by zrealizować swoje marzenia, musieli wyjeżdżać za granicę - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło podczas Kongresu Innowatorów w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqm02dp

"Wydaje mi się, że możemy myśleć o przyszłości dlatego, że mamy tutaj w regionie wszystko, to co jest potrzebne do tego, aby budować nową przyszłość Europy. Mamy odwagę, mamy młodość, mamy energię, mamy bezpieczeństwo. To są potrzebne czynniki ku temu, byśmy mogli budować stabilną gospodarkę" - mówiła premier.

Jak zaznaczyła, dla polskiego rządu innowacyjność i przedsiębiorczość stają się symbolem. Podkreśliła, że strategia odpowiedzialnego rozwoju - czyli program realizowany przez polski rząd, jest oparta właśnie m.in. na takich założeniach.

"Tworzymy dobre warunki jako państwo dla przedsiębiorców, stwarzamy system, w którym mogą działać, kreatywnie budować swoje firmy, mogą realizować swoje marzenia. Łączymy to z nauką, a potem mamy nadzieję i wiemy, że będzie to dobrze oddziaływało na gospodarkę" - mówiła premier.

dqm02dp

Dodała, że po kilkunastu miesiącach pracy jej rządu wskaźniki gospodarcze wskazują, że polskie władze obrały "dobry kierunek i dobrą drogę" i że nie pomyliły się w doborze narzędzi. Podkreśliła, że jeszcze długa droga do spełnienia założeń planu.

"Po co to robimy? Robimy to dla was, dla młodych ludzi, którzy do tej pory po to, by zrealizować swoje marzenia, żeby móc realizować swoje ambicje, musieli wyjeżdżać za granicę, tam szukali swojego szczęścia. A my chcemy, byście to tutaj, w naszych państwach - w Polsce, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, te marzenia realizowali" - podkreśliła szefowa rządu. W Kongresie Innowatorów, obok premier Szydło, biorą też udział szefowie rządów pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej - Węgier, Czech i Słowacji.

dqm02dp

Podziel się opinią

Share
dqm02dp
dqm02dp