Trwa ładowanie...
d2bu35c

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity (opis)

11.07. Warszawa (PAP) - Prezes UOKiK uznała, że przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji i wyraziła zgodę na...

Share
d2bu35c

11.07. Warszawa (PAP) - Prezes UOKiK uznała, że przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji i wyraziła zgodę na transakcję - podał UOKiK w komunikacie.

UOKiK podał, że w ramach prowadzonego postępowania przeprowadził badanie ankietowe 47 przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie świadczenia usług IT. Analizy przeprowadzono również wśród największych kontrahentów obu spółek. Ponadto urząd kilkukrotnie zmuszony był zwrócić się z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia lub uzupełnienie otrzymanych informacji bezpośrednio do uczestników transakcji. Średni czas oczekiwania przez UOKiK na odpowiedź wyniósł w tych przypadkach 18 dni (maksymalnie - 28 dni).

"Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji i wyraziła zgodę na przejęcie przez Asseco Poland kontroli nad Sygnity" - napisano w komunikacie.

Decyzja wyrażająca zgodę na dokonanie koncentracji wygasa, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie dwóch lat od jej wydania.

d2bu35c

Asseco Poland w lutym wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji Sygnity po 21 zł za akcję. Przedmiotem wezwania było 11.886.242 akcji Sygnity. Łączna wartość transakcji wyniosłaby około 250 mln zł. Wezwanie zakończyło się jednak niepowodzeniem z powodu braku decyzji UOKiK-u, w ustawowym terminie przewidzianym na wezwanie, czyli 120 dni.

Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF informował niedawno PAP, że nie ma formalnych przeciwwskazań, aby Asseco ogłosiło kolejne wezwanie na sprzedaż akcji Sygnity. Z kolei rzeczniczka Asseco Poland informowała, że na razie zbyt wcześnie jest, aby mówić, czy spółka zdecyduje się na ogłoszenie kolejnego wezwania na Sygnity.(PAP)

gsu/ jtt/

d2bu35c

Podziel się opinią

Share
d2bu35c
d2bu35c