Trwa ładowanie...
d3upaj9

Prezydent: nie poprę podniesienia podatków

Prezydent Lech Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla "Wprost" powiedział m.in., że nie poprze podniesienia podatków.
Share
Prezydent Lech Kaczyński
Prezydent Lech KaczyńskiŹródło: AFP
d3upaj9

_ Nie poprę w tej chwili podniesienia podatków, bo, moim zdaniem, stopień wyhamowania rozwoju gospodarczego w Polsce w żadnym przypadku tego nie usprawiedliwia _ - zapowiedział Lech Kaczyński w wywiadzie, którego fragmenty przekazała PAP w niedzielę redakcja "Wprost". Cała rozmowa z prezydentem Lechem Kaczyńskim ukaże się w poniedziałkowym wydaniu tygodnika "Wprost".

Prezydent dodał, że - jeśli jednak zajdzie konieczność podniesienia podatków - to należy je podnieść najbogatszym.

_ Jeśli w ogóle będzie konieczność podniesienia podatków, to oczywiście, że trzeba opodatkować właśnie najbogatszych. Nigdy nie zgodzę się na to, aby koszty kryzysu ponosili najsłabsi _ - podkreślił prezydent.

d3upaj9

Prezydent odniósł się również do tego, jak rząd radzi sobie z dziurą budżetową.

_ Gdy pojawiły się trudności budżetowe, ogłoszono, że pieniądze można uzyskać z rzekomego zysku NBP. Po kilku dniach okazało się, że to zgoła nietrafiona propozycja. Wtedy przyszedł pomysł podwyższenia podatków. Kiedy jednak okazało się, że to społecznie bardzo niepopularne, wymyślono kolejny: sprzedaż majątku również z najbardziej strategicznych sektorów gospodarki. Z tego także się wycofano. Czy to jest poważne? _ - zapytał prezydent. (PAP)

d3upaj9

Podziel się opinią

Share
d3upaj9
d3upaj9