Trwa ładowanie...

Prezydent podpisał ustawę okołobudżetową

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową, przewidującą m.in. zamrożenie wynagrodzeń oraz innych świadczeń w jednostkach sektora finansów publicznych - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

Prezydent podpisał ustawę okołobudżetowąŹródło: Jupiterimages
d4m5lif
d4m5lif

"Podstawowym celem tegorocznej ustawy okołobudżetowej jest, podobnie jak w latach ubiegłych, przeciwdziałanie pogłębianiu się stanu nierównowagi finansowej w państwie, a w szczególności podjęcie działań służących zahamowaniu szybkiego wzrostu poziomu deficytu budżetowego oraz państwowego długu publicznego" - napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

W komunikacie wskazano, że zmiany wprowadzane ustawą okołobudżetową przewidują m.in. zamrożenie wynagrodzeń oraz innych świadczeń w jednostkach sektora finansów publicznych, świadczeń finansowanych z Funduszu Pracy oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ustawa wprowadza także zmiany w podatku akcyzowym (podwyżka akcyzy na wyroby tytoniowe i opodatkowanie suszu tytoniowego) i zasadach planowania wieloletniego na szczeblu państwa i jednostek samorządu terytorialnego. Zgodnie z ustawą w przyszłym roku zostaną utrzymane regulacje VAT dotyczące odliczenia podatku naliczonego w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz paliw do tych samochodów.

Ponadto zmiany dotyczą m.in: dotacji w związku z obowiązkiem przejścia z rozpowszechniania sygnału telewizyjnego w drodze analogowej na nadawanie cyfrowe; świadczeń dla nauczycieli; zadań finansowanych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Funduszu Drogowego; finansowania przedsięwzięć związanych z pomocą rozwojową w Afganistanie, zasad dokonywania zmian w planie finansowym Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2013 r. z wyjątkiem przepisów zawierających definicję pośredniczącego podmiotu tytoniowego oraz regulacji określających procedurę związaną z nabyciem statutu takiego podmiotu, które wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.

d4m5lif
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m5lif