Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy ostro o reklamie McDonald'sa. "Brutalna ingerencja"

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski oburzony pływającym logo firmy McDonald's w Łazienkach Królewskich. - To skandal! - napisał na swoim profilu włodarz Warszawy.

Share
Prezydent Warszawy ostro o reklamie McDonald'sa. "Brutalna ingerencja"
Źródło: FB/PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d2b08os

- Łazienki Królewskie to wyjątkowe miejsce na mapie Miasto Stołeczne Warszawa. Brutalną ingerencję wizualną prywatnej firmy w widok zespołu pałacowo-parkowego uważam za skandal. Zwróciłem się w tej sprawie do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z pytaniem, czy wydał zgodę na te działania - napisał na swoim profilu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Samorządowiec dołączył również zdjęcie pisma, które przygotował dla Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Zabytków.

d2b08os

Zdjęcie z logiem fastfoodowego giganta od rana krąży po mediach społecznościowych i oburza internautów. "Wygląda na to, że korporacja McDonald's wynajęła sobie we wtorek na cały dzień cały pałac wraz z reklamą na środku stawu" - skomentował warszawski działacz społeczny i samorządowy Jan Śpiewak.

Jak komentuje to firma? W przesłanym do mediów wyjaśnia, że słynne złote łuki są elementem pokazy mody, która ma odbyć się we wtorek wieczorem.

d2b08os

"27 sierpnia w Łazienkach Królewskich odbędzie się pokaz niezwykłej projektantki Gosi Baczyńskiej. (...) Wybór miejsca nie był przypadkowy. To tutaj to, co elitarne, kultura wysoka, pałac królewski i jego otoczenie miesza się z kulturą popularną, watą cukrową i lodami na patyku. Te dwa światy mogą ze sobą harmonijnie współistnieć. W niezwykłym połączeniu tkwi inspiracja dla wielu artystycznych inicjatyw" - czytamy dalej w komunikacie.

Obejrzyj: Rafał Trzaskowski: Ja nie korzystam z ochrony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os